Менський район. Березнянський історико-краєзнавчий музей
Березнянський історико-краєзнавчий музей
Смт. Березна, вул.Радянська, 4.
Телефон 8 (244) 2-51-37.
Березнянський історико-краєзнавчий музей як державний був відкритий 1 січня 1981 р.(засновник Б.С.Драпкін). В 1995 р. до сторіччя з дня народження видатного композитора і диригента Г.Г.Верьовки музею було присвоєно ім’я цього видатного українця.
Музей має три відділи: меморіальний відділ Г.Г. Верьовки, історичний відділ і відділ Великої Вітчизняної війни та сучасності. У меморіальному відділі зібрані матеріали про життя та діяльність видатного композитора Г.Г.Вероьвки та матеріали про хор, який він створив та яким керував. Історичний відділ охоплює період з часу заснування селища і закінчується колективізацією. У відділі Великої Вітчизняної війни зібрані матеріали про земляків-учасників бойових дій та про 16 гвардійську башкирську кавалерійстку дивізію, яка звільняла Березну від німецько-фашистської окупації. В цьому ж залі розміщений стенд про сучасне селища.
В музеї серед нших експонатів зберігаються особисті речі Г.Г.Верьовки (скрипка, книжки з бібліотеки композитора, одяг, побутові речі, баян, подарований середній школі під час останнього приїзду до селища в 1964 р.) та речі радянського державного і партійного діяча І П Товстухи.Додано: 24-Лис-07 01:54 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: