Географія Менського району
Район розташований у центральній частині Чернігівської області переважно на правому березі річки Десна.
З півдня на північ район перетинає ділянка Південно-Західної залізниці з Бахмача до Щорса з залізничними станціями Мена і Макошине. Через район проходять автотраси Чернігів – Новгород-Сіверський, Чернігів – Семенівка, Чернігів – Березна – Щорс.
Відстань від райцентру Мена до Чернігова - 68км, від Мени до пристані Макошине на Десні – 12км.
В районі 56 населених пунктів: місто районного підпорядкування Мена, два селища міського типу Березна і Макошине 1 53 села. Підпорядковані вони 26 місцевим радам. Найбільш визначні з населених пунктів є місто Мена, селища міського типу Березна і Макошине, села Куковичі, Стольне і Синявка.
Гідрографія району представлена Десною, частково Снов’ю, їх притоками, старухами і озерами. Ширина русла Десни в середньому 100м, інколи 150 – 200м. У придесенні є чимало глибоких озер. Найбільші з них: Буримка біля Слобідки, Трубін і Бихово біля Остапівки, Крючок (стара Десна), Тихе, Лош, Авдіїве біля Максаків, Леваш (Куковичі), Старуха, Чорниш, Камарет (Ушня), Біле (біля Борківки), Тиха Десна, Пулка поряд Блистови, Старуха, Чернече (Миколаївка) та ін.
Крім того, в районі створені каскади озер і штучних водойм в Стольному (Думниця) у Жовтневому, Киселівці, Величківці, Мені.
Біля Ленінівки і в Мені експлуатуються джерела мінеральної води («Поліська», «Остреч», «Остреченська»).Додано: 08-Груд-07 22:31 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: