Козелецький р-н. Пам'ятки історії та культури: Собор Різдва Богородиці. „Покорщина” - Садиба Дараганів. Свято – Георгієвський Монастир.
Увагу туристів привертають собор Різдва Богородиці (XVIII ст., арх.. А Квасов, І.Григорович-Барський), будинок полкової канцелярії Київського полку (XVIII ст.), садиба Дараганів з кам’яницею (XVIII ст.).
Своєю величчю й багатством вражає собор Різдва Богородиці, де у склепі, надякувавшись Богові за щасливу долю своїх дітей, знайшла вічний спочинок Наталка Розумиха.
„Покорщина” - так називають садибу Дараганів (полковника Юхима Дарагана і Віри Розумовської) – також пам’ятка національного значення. Вона включає житловий будинок і кам’яницю. Будинок – один з кращих зразків українського бароко. Придбаний свого часу Наталкою Розумихою до приїзду імператриці Єлизавети, цей будинок приймав сановитих петербурзьких гостей . Відновлення будинку Дараганів та благоустрій території садиби включено до плану реставрації на 2008 рік.
СВЯТО – ГЕОРГІЄВСЬКИЙ МОНАСТИР було закладено в 1654 році на честь воз’єднання України з Росією та в ознаменування перемоги над польською шляхтою за наказом Богдана Хмельницького.
Повністю роботи по будівництву та оформленню собору були закінчені в 1770 році. Тоді ж його було освячено на честь святого Георгія Побідоносця та Архистратига Михаїла.
ЛЕМЕШІ - тут збереглися пам’ятки та пам’ятні місця, пов’язані з життям родини Розумовських, що вийшла у великий світ зі злиденного селянського подвір’я . На місці хати, де народились і виросли брати Розумовські (Олексій – став чоловіком російської імператриці Єлизавети, Кирило – гетьманом України) стоїть будівля земської школи (поч. XX cт.), яку в пам’ять про славетних предків в 1911 році збудував один з австрійських нащадків роду – Каміл Розумовський.
Цікавою пам’яткою архітектури є Трьохсвятительська церква (1755 р., арх. І. Григорович-Барський), збудована родиною Розумовських.Додано: 21-Груд-07 22:42 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: