Бахмацький район. Загальна інформація про район
Чоласті древні кургани скіфського часу, широкополі пшеничні ниви, перегук стрімких поїздів – все це Бахмаччина
Її початки сягають долітописних часів, коли утворювалося могутнє Новгород-Сіверське князівство, кордони якого простягалися аж за Клязьму.
Як прикордонний, опорний пункт південного княжого краю постав і Бахмач. “Повесть временных лет” зазначає цей форпост під роком 1147. А поряд сторожові горди Глєбль, Дмитріїв, Білі Вежі. Озиваються до нас з сурем бойових, давньоруських назви сучасних ошатних сіл: Рубанка, Городище, Стрільники. З козацьких тулумбасів – Курені, Голінка, Фастівці.

Саме як гетьманську столицю, в лєто Боже 1575, було закладено Стефаном Баторієм і Батурин. Звідси керували сильною рукою Д.Многогрішний, І.Самойлович, І.Мазепа. Кращі зодчі працювали над проектом величного палацу Кирила Розумовського, що височіє над швидкоплинним Сеймом.

Але Бахмаччина є не лише давньою гетьманською колискою. Вона всесвітня столиця бджолярства. Ось уже 200 літ, як вдячне людство користується геніальним і, в той же час, простим винаходом нашого земляка П.І.Прокоповича – людини енциклопедичних знань, видатного педагога й патріота своєї вітчизни. Це він, задовго до зарубіжних аналогів винайшов рамковий вулик. Справа бджоляра продовжується вдячними учнями – меди Присеймів'я визнано в Німеччині кращими в світі.

З 1869 року Бахмаччину в 4 кінці перетнули дві потужні залізниці. Й непомітне сотенне містечко стає відомим залізничним центром.
Він неймовірно постраждав в роки Великої Вітчизняної війни, адже місто було значним стратегічним пунктом. Та бахмачани зуміли відбудувати своє древнє місто, яке економічно зміцніло завдяки роботі заводів “Хіммаш”, молочно - консервного та м'ясокомбінатів, продукцію яких знають добре і за межами держави.

Як і в древні часи не скудіє земля Бахмаччини талантами. Тут жили і працювали відомі художники Микола Ге, Гнат Яременко, письменники Вілій Москалець, Володимир Кашка. Тепер радує своїми неповторними полотнами народний майстер живопису Іван Просяник.

Бахмаччина - дивовижний край, створений витоками трьох річок: Борзенки, Роменки, Остра. А красень Сейм, а чудові, мальовничі мисливські угіддя, а люди – щирі й привітні!

Чекаємо на вас! Зустрічатимемо з хлібом - сіллю на неповторних бахмацьких рушниках.
Додано: 26-Груд-07 23:03 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: