Ічнянський район. Загальна інформація про район
Ічнянський район-здавна козацький край,відомий своїм історичним минулим і зараз має великий туристичний потенціал
До туристичної мапи району відносяться: старовинне містечко Ічня, селище Тростянець з його знаменитим дендропарком І.М.Скоропадського.
На території Тростянця діє осередок зеленого туризму „Мисливська паланка” Ростислава Маляренка; село Іржавець, де знаходиться музей-садиба Л.М.Ревуцького, відомого композитора; оповита легендами Качанівка, меценатів Тарновських, відома своїм національним історико-культурним заповідником та пейзажним парком кінця ХУІІІ поч.ХІХ століть, мальовниче село Петрушівка з своїм осередком зеленого туризму „Соколиний хутір”.

Історія району досліджена недостатньо.
Відомо,що територія сучасної Ічнянщини з ХІ ст. перебувала в межах Переяславського князівства,що обіймало величезні простори між Дніпром і Волгою. Значно пізніше землі Ічнянщини увійшли до складу Південної Чернігівщини.Район часто зазнавав вторгнень з боку татар та польської шляхти.
Проживали в ньому сміливі козаки,які не раз відзначились в битві з ворогами.Серед їх ватажків найяскравішою постаттю був ічнянський сотник Григорій Стороженко.

-Ічнянський район знаходиться у південно-східній частині області. Утворений 1923р.Площа- 1,6тис.кв.м. Населення- 49,5 тис. жителів.Центр-м.Ічня.Район лежить у межах Придніпровської низовини.Корисні копалини: торф,глина,пісок.Річка-Удай,Остер.Грунти чорноземні та підзолисті.Розташований у лісостеповій зоні. Ліси(дуб,береза,осика,сосна) займають 21,4 тис.га.

Переважають підприємства харчової промисловості (найбільші з них: Парафіївський цукровий завод, ічнянський завод сухого молока і масла, Пелюхівський крохмальний завод, Ічнянський спиртовий завод), молоко консервний завод. Спеціалізація с/г-землеробство зерново-буряківничого і тваринництво м’ясо-молочного напрямів.

м.Ічня, розташоване на р.Іченці.
Є свідчення,що ще в до татарські часи тут існувало невелике поселення,що мало назву Яськове,яке знищила навала монголо-татарських орд.Татарське найменування річки „Ічень”,що значить „водопій”, вказує на те,що тут була зручна стоянка татар,прикрита лісом і з гарним водопоєм для скоту.Містоодержало назву від назви річки_Ічень, а назва самої річки трансформувалась у пестливу форму Іченька.

Перші відомості про Ічню належать до 14 ст.У 14-16 ст.знаходилась під влажою Литви і Польщі. З 1590р. Ічнею володів князь К.Вишневецький.У середині 16ст. вона одержала статус містечка.Населення брало участь у національно-визвольній війні укр.народу 1648-1954. Із 1649р.-сотенне містечко Прилуцького полку.

До туристичних перлин району відносяться:
м.Ічня (церкви: Спасо-Преодбаженська,Миколаївська,Воскресенська; садиби В.Чумака,С.Васильченка, пам’ятники письменникам та митцям), с.Іржавець (музей-садиба Л.М.Ревуцького),с.Тростянець(дендропарк), с.Качанівка ( палац, альтанка, парк меценатів Тарновських), осередок зеленого туризму „Соколиний хутір”, Ічнянський Національний природний парк.

Письменники: С.В.Васильченко, О.П.Стороженко (з Лисогір),В.Чумак-поет;А.П.Дрофань,Г.П.Коваль;
І.І.Цинковський (з Парафіївки); Г.К.Саченко-поет (з Хаєнок); С.О.Шевченко-поет,перекладач, журналіст (с.Грабів).

Видатні художники та скульптори:
Г.П.Мартос, М.М.Ге; П.П.Забіла; П.О.Басанець; В.П.Швидченко; видатний різьбяр А.Г.Штепа (з с.Сваричівка); В.М.Рєзанов-художник; Ю.О.Борщ.
А також доктор філологічних наук, професор С.І.Маслов та його брат В.І.Маслов-літературознавець і педагог.

Народні артисти України:
В.Ф.Пархоменко-бандуристка (з с.Мона-стирище);
співак –В.Г.Буймистер;В.М.Любимова;
композитор Л.М.Ревуцький та Д.М.Ревуцький-фольклорист і літератор
(з с.Іржавець); І.Кмета-Іченський - укр.теолог, поет, прозаїк, перекладач,
професор; А.О.Туркеня –журналіст; В.В.Плющ-письменник, журналіст
(з с.Пелюхівка); В.М.Геєць-академік НАНУ, директор інституту
прогнозування НАНУ(з с.Сезьки); С.Г.Маринчик –кінорежисер,поет,прозаїк.

Фотографії Ічнянщини
Фотографії Качанівки

Додано: 27-Груд-07 00:15 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: