Сосницький район. Загальна інформація про район.
Сосницький район розташований у північно-східній частині Чернігівської області
Утворений у 1935 році.
Площа 0,9 тис. км².
Центр – смт. Сосниця
Поверхня району рівнинна, на північному заході розчленована ярами та балками. Річки – Десна та її притоки Убідь і Сейм. Розташований район у зоні мішаних лісів (Полісся Українського).
Районний центр Сосниця вперше згадується в Іпатіївському літописі у 1234 році як місто Чернігівського князівства. Назва походить від соснових лісів місцевості. Населення Сосниці займалося землеробством, скотарством та ремеслом. У центрі міста у першій половині 17 століття було збудовано Сосницьку фортецю.
У 1649 році стала сотенним центром Чернігівського полку.
У 1797 році стала повітовим центром Малоросійської, а з 1802 року – Чернігівської губернії. З 1923 року Сосниця – райцентр, з 1924 року – селище міського типу.
Поблизу Сосниці – городище і посад часів Київської Русі (9-13 ст.), могильник 7-8 ст., ряд поселень часів неоліту та ранньо-слав’янські і давньоруські.
Туристичними перлинами можна вважати музей О. П. Довженка, краєзнавчий музей, готельно-туристичний комплекс «Перлина Полісся», дитячий санаторій ім. Щорса.
Уродженцями Сосниці є : кінорежисер та письменник О. П. Довженко, історик та лікар О. Ф. Шафонський, співак М. Ф. Полторацький, історик Ю. С. Виноградський.

Фотографії

Додано: 27-Груд-07 18:24 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 1
Щорічно на Чернігівщині в м.Сосниця - батьківщині видатного українського кінорежисера Олександра Петровича Довженка, проходить Всеукраїнський молодіжний кінофестиваль «На хвилях зачарованої Десни».
Детальніше kinofestival.com.ua smile
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: