Корюківський район. Загальна інформація про район
Утворений у: 1923 р.
Площа: 140,0 тис.га.
Населення: 32,3 тис.чол.
Центр: м.Корюківка

Розташований у північній частині області. Межує з Семенівським, Новгород-Сіверським, Сосницьким, Менським, Щорським районами Чернігівщини та Брянською областю Російської Федерації.
79 населених пунктів.
Поверхня району рівнинна. Корисні копалини: глини, піски, торф.
Річки- Снов, Слот, Турчанка, Бреч, Убідь, Ревна (басейн Дніпра). Ґрунти дер-ново-підзолисті, піщані й супіщані. Мішані ліси (сосна, береза, дуб, осика, вільха) займають 42% території району.
Районний центр - місто Корюківка. Розташоване на р.Бреч за 87 км автошляхами та 237 км залізницею від обласного центру. Залізнична станція.

Засноване в 1657 р. козаком О. Корюкою. Входило до Киселівської сотні Чернігівського полку. У різні часи належало гетьманам І.Самойловичу, І.Мазепі, чернігівському полковнику П.Полуботку. З 1797 р. - у складі Олександрівської волості Сосницького повіту Малоросійської, а з 1802 р. - Чернігівської губернії. З 1923 р. Корюківка має статус селища, а з 1958 р. - міста.

Сільськогосподарські угіддя займають 70,1 тис.га. Сільське господарство має такі напрямки: рослинництво - вирощування зерна, картоплі і льону; тваринництво - виробництво молока і м'яса великої рогатої худоби.

У районі діють 11 промислових підприємств. Найбільшу питому вагу в експорті району має ВАТ "Корюківська фабрика техпаперів", продукція якого надходить до Росії, Молдови, країн Балтії. Це європейський лідер з виробництва шпалер.

Корюківський і Холминський держліспгоспи відправляють деревинну продукцію до Словаччини, Австрії, Німеччини, Чехії, Італії, Сербії та Панами. Холминський спиртозавод експортує свою продукцію до США, Грузії, Росії.

Серед діючих у районі навчальних закладів - гімназія, 25 загальноосвітніх шкіл, 6 дитячих садків та міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

Працюють 32 клубні установи, 24 бібліотеки, школа мистецтв з філією в смт.Холми, Корюківський історичний музей та Народний музей бойової слави смт.Холми. Виходить районна газета "Маяк".

Медичні послуги надаються населенню в Корюківській центральній лікарні, Хол-минській районній лікарні, 2 дільничних лікарнях, 5 сільських лікарських амбулаторіях та 24 фельдшерсько-акушерських пунктах.

Цікавою пам'яткою архітектури є Покровська церква у с.Жукля, споруджена у 1913-1914 рр. Вона поєднує архітектуру народного дерев'яного зодчества й архітектурні пошуки кінця XIX - початку ХХ ст.

У м. Корюківка споруджений меморіал (1977) на честь мешканців міста, які загинули у період фашистської окупації.
Уродженцями Корюківщини є кобзар А.Шут, скульптор, лауреат Державної премії СРСР З.Віленський, учений в галузі чорної металургії, лауреат Державної премії СРСР В.Довгопол, поетеса В.Ткаченко, поет І.Савич, народний артист України В.Розстальний. Останні роки життя в Корюківці провів кобзар-лірник, майстер з виготовлення народних музичних інструментів О.Корнієвський.

Фотографії
Додано: 27-Груд-07 00:23 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 1
Телефони першої необхідності:

Міліція
М. Корюківка
Вул. К. Маркса, 7
Тел. 2-15-63 – черговий( цілодобово)

Швидка медична допомога
М. Корюківка
Вул. Шевченко, 101
Тел. 2-17-56

Пожежна охорона
М. Корюківка
Вул. Предзаводська, 1

Самостійна ДПЧ № 31
Тел. 2-14-62

ДПЧ №28
Тел. 3-14-66

Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: