Бобровицький район. Загальна інформація про район
Утворений у: 1923 р.
Площа: 140,0 тис.га.
Населення: 40,9 тис.чол.
Центр: смт. Бобровиця

Розташований на півдні Чернігівщини.
Межує з Козелецьким, Носівським районами Чернігівської та з Яготинським, Баришівським і Броварським районами Київської області.
Питома вага району - 4,4% території, 3,25% - населення області.
Територією району пролягають автошлях Київ-Суми та залізниця Київ-Москва.
54 населені пункти (1 місто та 53 села)
Районний центр розташований за 105 кілометрів від Чернігова автомобільним та за 130 кілометрів залізничним сполученням.
У геоморфологічному відношенні територія району відноситься до Лівобережної Придніпровської рівнини, розміщеної на древній терасі Дніпра. Рельєф району в основному рівнинний, місцями слабохвилястий, який прорізається неглибокими долинами річок Трубіж, Остер, Недра, Супій. Північно-західна частина району лежить у зоні мішаних лісів, решта - у лісостеповій зоні.

Площа лісів - 21363,3 га, основні породи - сосна, береза, дуб.

Площа водного дзеркала річок, озер, ставків - 996,4 га.
Корисні копалини - цегельно-черепична сировина (глини, піски).

Грунтовий покрив характеризується великою різноманітністю. Близько половини площ району - 47,5 тис.га становлять чорноземи.

Районний центр - місто Бобровиця, розташоване на р.Бистриці. Залізнична станція. Відстань до обласного центру 133 км залізницею і 102 км шосейними шляхами. Виявлене городище ХІ-ХІІІ ст. Перша згадка про Бобровицю датована ХІV ст. В ХVІІ-ХVІІІ ст. була сотенним містечком Київського полку, з 1782 р. - волосним центром. Цукровий завод, збудований в 1807 р., працює донині.

У районі діють 4 промислові підприємства.
Сільськогосподарських підприємств - 73. В їх користуванні знаходиться 109,2 тис.га сільгоспугідь. Спеціалізація - вирощування зернових культур, цукрових буряків, тваринництво - молочно-м'ясного напрямку.

У районі функціонують 32 державні загальноосвітні навчально-виховні заклади та державний сільськогосподарський технікум.

Медичне обслуговування населення здійснюють центральна районна лікарня, дві дільничні лікарні, три лікарські амбулаторії, поліклініка та 30 фельдшерсько-акушерських пунктів.

Спортивних клубів - 12. Вихованці важкоатлетичного спортклубу "Богатир" неодноразово ставали чемпіонами та призерами національних і міжнародних змагань з важкої атлетики. Починала тут свою кар'єру і В.Руденок - чемпіонка світу серед юніорів, чемпіонка Європи. На території району працюють дві дитячо-юнацькі спортивні школи.

Видається районна газета "Наше життя".

В районі діють 20 будинків культури, 10 клубів, 29 бібліотек, музична школа, кінотеатр та 17 кіноустановок. Працюють 167 колективів художньої самодіяльності, з них 3 народних.

Існують два музеї: народний історичний музей в Бобровиці та музей історії с.Піски. У с. Пісках народився видатний український поет П. Тичина.

Чотири населених пункти району згадуються у літописах - Браниця і Свидовець (1155), Стара Басань і Ярославка (1196). Археологічні пам'ятки - поселення, кургани, городища свідчать про те, що територія району була заселена вже у ІІ тисячолітті до н.е.

З поміж інших пам'яток приваблюють Успенська церква (1804) у с. Новий Биків, будинок з мезоніном - зразок садибної архітектури ХІХ ст. на х.Тимки (с. Стара Басань), віковий дуб біля с. Марківці, де, за переказами, Т. Шевченко писав поему "Катерина".

У с.Вороньки споруджений меморіал на честь декабристів С. Волконського і О.Поджіо та дружини С.Волконського - М.Раєвської, які доживали тут свого віку, померли і були поховані.

Уродженцями району є винахідник автоматичної гвинтівки та самохідного комбайну Я.Рощепій, народний художник, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка В.Лопата - автор сучасної української гривні.

Фотографії
Додано: 28-Груд-07 21:38 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 1
У Бобровиці є районна бібліотека, яка носить ім"я Павла Тичини. Чи можна цей матеріал додати?
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: