Варвинський район. Загальна інформація про район
Утворений у: 1923 р.
Площа: 60,0 тис.га.
Населення: 19,5 тис.чол.
Центр: смт. Варва

Розташований на південному сході Чернігівщини. Межує з Прилуцьким і Срібнянським районами Чернігівської області, Пирятинським і Чорнухинським районами Полтавської області, Роменським районом Сумської області.
30 населених пунктів.
Знаходиться у південній частині Полтавської рівнини, належить до недостатньо вологої агрокліматичної зони. Рельєф в основному рівнинний, розчленований прохідними долинами, балками, ярами. На території району протікають річки басейну Дніпра (Удай, Рудка, Варвиця, Озерянка, Журавка).
Переважають типові чорноземи (84% площі району), лучні дернові, торф’яно- болотні ґрунти.

Лежить у лісостеповій зоні. Ліси (дуб, береза, липа, клен) та чагарники займають 6,6 тис. га.

Районний центр - селище міського типу Варва. Розташоване за 189 км від Чернігова і за 33 км від залізничної станції Прилуки. Виникло на місці давньоруського міста Варин, що згадується під 1079 р. в "Повчанні Володимира Мономаха”. У 1648-1781 рр. - сотенне містечко Прилуцького полку. З 1782 р. - у складі Чернігівського намісництва, з 1802 р. - Лохвицького повіту Полтавської губернії.

Головна галузь промисловості - нафто-газопереробна. Багате родовище нафти поблизу с.Гнідинці було відкрито у 1959 р. Видобуток нафти започатковано у 1965 р., газу - у 1968 р. У 1974 р. введено в експлуатацію Гнідинцівський газопере-робний завод. Сьогодні питома вага його продукції у загальному обсязі проми-словості району становить 98,9% .

В аграрному секторі створено 15 формувань нового типу. Найбільші з них - ТОВ "Журавка", ЗАТ "Прогрес", ТОВ "Україна".

У районі працюють 16 загальноосвітніх шкіл, дитяча музична школа, дитячо-юнацька спортивна школа, міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

Медичне обслуговування населення забезпечують Варвинська центральна районна та Озерянська дільнична лікарні, 2 амбулаторії, 12 фельдшерсько-акуше-рських пунктів.

Діють районний та 10 сільських будинків культури, 5 сільських клубів, районний краєзнавчий музей. Центральна бібліотечна система району об'єднує 17 бібліотек.

Архітектурно-історичні пам'ятки: будинки земських шкіл у смт. Варва, селах Світличному, Макушисі, Озерянах; садиба Галаганів-Ламсдорфів у с.Кухарці; Покровська церква у с.Антонівка.

Серед уродженців району - філолог, історик, письменник О.Бодянський, народний композитор Я.Завгородній, філолог Ф.Вороний, академік, математик Г.Вороний, чемпіон Токійської олімпіади 1964р. з веслування А.Хіміч.

Фотографії
Додано: 28-Груд-07 20:47 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: