Срібнянський район. Екскурсійні маршрути. Культурно-пізнавальний туризм
Екскурсійні маршрути. Протяжність 1.5 км.
Тематичні напрямки екскурсії:

-Сокиринський палацово-парковий комплекс –перлина садово-паркового мистецтва 19 ст.
-Остап Вересай –народний Гомер, видатний кобзар України.
Автор-розробник –Савченко Валентина Григорівна.
Тел.8(04639) 2-56-21, 2-55-99 (дом)

Культурно-пізнавальний туризм
В Сокиринцях збереглись чисельні археологічні, історичні та архітектурні пам’ятки. Серед них – цікавий зразок класичної архітектури Сокиринський палац, який пов’язаний з відомою в історії України родиною Галаганів. Палац споруджений в І пол. ХІХ ст. за проектом архітектора П.А.Дубровського. Сокиринський парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва. Створений 1823-25 садівником І.Є.Бістерфельдом за участю архітектора П.А.Дубровського. Площа –427 га. Його ландшафт доповнюють паркові споруди : скульптури, альтанка, готичний місток та великий став.
Тут перебували видатні діячі культури ХІХ –ХХ ст. Т.Г.Шевченко, Л.М.Жемчужников, М.В.Лисенко, О.М.Вересай, П.Г.Тичина, М.Т.Рильський, Ф.І.Лавров та інші.

Традиційним стало проведення в с.Сокиринцях Всеукраїнського фестивалю кобзарського мистецтва „Вересаєве свято”, на яке збираються кобзарі та колективи бандуристів зі всієї України.

с.Сокиринці славне своїми талановитими людьми. Відомий самодіяльний скульптор М.І.Харченко створив пам’ятник українському кобзарю О.М.Вересаю, який став окрасою сокиринського парку. В палаці Галаганів працює музейна кімната О.Вересая. Не залишає нікого байдужим пам’ятний знак жертвам голодомору 1932-1933рр. автором якого є талановитий художник та скульптор, заслужений майстер народної творчості України Л.І.Гомон.

Графік проведення екскурсій з 10.00.-16.00 год.

Вихідний день – понеділок, вівторок.
Додано: 01-Бер-08 18:39 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: