с. Петрівка. Бобровицький район. Чернігівщина
Петрівка. Уперше згадується наприкінці XVI ст. Щодо походження назви є кілька версій. На околиці села височить мурований стовп. Як гласить легенда, цей стовп побудували на тому місці, де нібито впала шапка Петра І, коли він повертався після Полтавської битви до Санкт-Петербурга, а тому поселення назвали Петрівкою.
За другою версією тут у свій час проїздила цариця Катерина П. їй сподобалася навколишня місцевість і вона наказала розбудувати село згідно з планом, де прямі широкі поперечні вулиці пересікаються такими ж поздовжніми. Село проглядається з одного кінця в інший. Ці вулиці називали сотнями або планами.

У Петрівці знаходиться пам'ятка архітектури XIX ст. – мурована Петропавловська церква (1838 рік).

На території села виявлено городище часів Київської Русі (ХІІ-ХШ ст.).

Село розташоване в південно-східній частині району, межує з територіями Гаврилівської, Новобасанської та Новобиківської сільських рад Бобровицького району. Південна частина підвідомчої території межує з Київською областю.

Відстань до районного центру автомобільними шляхами - 45 км, до обласного центру - 140 км. Село розташоване за ЗО км від залізничної станції Кобижча та за 10 км від автомобільної дороги Київ-Суми.

За даними 2006 року на підвідомчій території проживає 840 осіб.

Уродженець Петрівки Данівський І.С. був учасником параду Перемоги на Червоній Площі в Москві у 1945 році.
Додано: 11-Бер-08 00:31 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: