с. Свидовець. Бобровицький район. Чернігівщина
Свидовець. До складу сільської ради входять села Буглаки (переважна кількість жителів села носять прізвище Буглак) і Татарівка (назва села, мабуть, пов'язана з кочівниками). Вперше згадується у 1155 році. Розташоване у верхів'ях річки Супою. У Іпатіївському літописі говориться: «...придоша изнова половцьі на мир и сташа по Дубенцю они и поверх Супоя». Ще у XIX ст. дослідник Бєляєв відзначав, що вираз «по Дубенцю» означає оозташування по річці Дубенець, а не поблизу поселення.
Між тим, поблизу верхів'я Супою нема річки Дубенець, а є річка Недра. Тож можна зробити висновок, що Недра і Дубенець – одна і та ж річка. Можливо, на берегах Недри колись росли дубові ліси.

Отже, напрошується висновок, що дикі половці, які протягом багатьох десятиліть тривожили Русь, у 1155 році самі з'явилися для укладання миру у верхів'ях Супою. Чи не ця щаслива подія залишила одному з місць назву Щаснівка, а другому місцю мирної зустрічі (свидания) російських і половецьких послів – назву Свидовець.

Поблизу сіл виявлено кургани ІІ-І тисячоліть до н.е.

Територія сільської ради розташована в східній частині району, межує з територіями Вороньківської, Горбачовської, Озерянської та Олександрівської сільських рад Бобровицького району.

Відстань до районного центру автомобільними шляхами - 15 км, до обласного центру - 130 км.

За даними 2006 року на підвідомчій території проживає 483 особи.

Уродженцем Свидовця є доктор медичних наук, професор Скопиченко М.Ф.




Додано: 11-Бер-08 00:33 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: