с. Сухиня та с. Щаснівка. Бобровицький район. Чернігівщина
Сухиня. Вперше згадується в середині XVII ст. Козаки, що поселилися в Рудьківці у XV ст., належали до сухинського товариства. Звідси, мабуть, і походить назва Сухиня.
Територія сільської ради розташована в західній частині району, межує з землями Браницької та Рудьківської сільських рад Бобровицького району. Західна частина підвідомчої території межує з Козелецьким районом.
Відстань до районного центру автомобільними шляхами - 15 км, до обласного центру - 123 км.
За даними перепису 2006 року в Сухинській сільраді проживають 328 осіб.

Щаснівка. Вперше згадується у 1155 році в Іпатіївському літописі. Названа так на знак щасливої події – підписання миру між половцями і російськими послами.

Щаснівській сільській раді підпорядковані села Осовець і Гарт.

На околиці Щаснівки виявлено поселення черняхівської культури та кургани ІІ-І тис. до н.е.

До речі, кілька слів про історію Осовця. На хуторі за Щаснівкою жив циган Усовець. Це був дуже гарний коваль. Він торгував своїми виробами. А ще зупинялися купці, щоб підкувати коней. Невдовзі тут утворився хутірець, який почав називатися Осовець. Осовець складається з кількох кутків – Витриківщина, Лободовка, Церковщина, Білановка.

Територія сільської ради розташована в центральній частині району, межує з землями Бригинцівської, Веприцької, Вороньківської, Озерянської, Пісківської, Ярославської сільських рад Бобровицького району.

Відстань до районного центру автомобільними шляхами - 20 км, до обласного центру - 135 км.

За даними перепису 2006 року в Щаснівській сільраді проживають 600 осіб.

Уродженцями села є талановитий народний умілець Рощепій Я.У. (народився у Осовці), який першим у світі розробив конструкцію атоматичної гвинтівки, розробив модель самохідного зернозбирального комбайна; Подоба Є.Г., доктор сільськогосподарських наук.
Додано: 11-Бер-08 00:36 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: