Чернігівський обласний осередок Національної Спілки майстрів народного мистецтва України
Чернігівський обласний Осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України є провідною творчо-виробничою організацією професійних митців в галузі народного декоративного мистецтва, яка об’єднує найкращі творчі сили Чернігівщини.
Основу організації складають високопрофесійні майстри, які працюють в різних жанрах і техніках народного декоративно-вжиткового мистецтва і є носіями давніх мистецьких традицій нашого краю. Не кожен регіон України може похвалитися такою багатою мистецькою спадщиною - гончарство, різьбярство, вишивка, ткацтво, художнє плетіння, ковальство, декоративного розпис та малярство має на Чернігівщині глибинні корені. Збереження та відродження цих давніх традицій – є основним завданням Спілки.


Осередок спілки. Фасад

Всі майстри – члени Національної Спілки, є лауреатами численних обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, їхні високохудожні твори прикрашають зали установ та осель, вони гідно репрезентують нашу державу під час закордонних поїздок та міжнародних зустрічей. Авторські твори регулярно поповнюють музейні та приватні колекції.


виставкова зала

Багато імен чернігівських митців уже увійшло у літописи історії сучасної культури. Сім членів Осередку мають почесне державне звання заслуженого майстра народної творчості України.
Незважаючи на несприятливі умови, що призвели до занепаду і знищення основних осередків народних художніх промислів в Україні, Чернігівський Осередок зміг зберегти свій творчій потенціал.

В першу чергу це - різьбярство, яке було на Поліссі чи не найбільш розвинутим напрямком мистецтва і ремесла.


Кращий твір-2007 - "Скриня"

І сьогодні, завдяки багаторічній наполегливій роботі по відродженню стародавнього мистецтва художньої деревообробки, ми можемо милуватися прикрашеними довершеною філігранною різьбою меблями, скринями, кухлями, тарелями, мисниками, корячками, ложками та дитячими іграшками.

Серед провідних різьбярів – Заслужені майстри народної творчості України Анатолій Колошин, Анатолій Іваньков та Віктор Ворожбит з Новгород-Сіверського, Андрій Каменецький з Чернігова. Дві мистецькі школи - в Чернігові та Новгород-Сіверському, є загальновизнаними і авторитетними в сучасному традиційному українському різьбярстві.

Великого розвитку набуло також мистецтво розпису.


Бочівка з розписом

За минулі роки в Чернігові сформувалася власна школа декоративного розпису на дереві, яка поєднує кращі традиції традиційного українського розпису.
Відома Чернігівщина і майстрами художньої вишивки, твори яких на всеукраїнських виставках неодмінно отримують високі відзнаки.
Це Катерина Каращук з Прилук, Віра Зайченко та Ольга Костюченко з Чернігова.

Це повною мірою і стосується мистецтва лозоплетіння, яке залишається популярним у наші часи, чернігівська школа лозоплетіння завжди була провідною в Україні.


Лідія Гончар-майстер з лозоплетіння (м.Чернігів)

Творче підприємство, яке працює на базі обласного Осередку Спілки, готове виконати Ваші замовлення які стосуються в першу чергу такого напрямку як розпис на дереві, підлакова мініатюра, різьблення по дереву.

Адреса: 14005 м. Чернігів вул. Войкова,5 тел.(04622) 2-63-75
Чернігівський обласний Осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України


Голова - Мороз Володимир Іванович, заслужений працівник культури України.

E-mail: spilka.maystriv@i.ua

Додано: 15-Бер-08 22:36 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 1
25июля-1августа в г. Днепродзержинске будит проходить Чемпионат Европы по водному плаванью. В этом чемпионате участвуют 15 стран: Франция, Италия Великобритания, Телави, Варшава, Осло, Хельсинки, Санкт-Петербург, Лондон, Мадрид, Франкфурт, Чехия, Исландия, Турция, Германия.
В связи с этим чемпионатом организовывается выставка-ярмарка "Українська",
Тематика выставки:
- изделия из лозы - деревянные изделия - керамические изделия
- вышивка - картины -украшения
- книги - открытки - брили
-шкатулки - сувениры - игрушки, деревянные, мягкие.
Более дительную информацию по тел. или при встрече.

ТБ ТОСАГА
г. Днепропетровск ул. Плеханова 16 оф. 99 тел. 789-89-05, 097-656-30-71

Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: