Чернігівське музичне училище ім. Л.М.Ревуцького
Комунальний вищий навчальний заклад «Чернігівське музичне
училище ім. Л.М.Ревуцького»
Чернігівської обласної ради (надалі –Училище) – вищий навчальний заклад першого рівня акредитації, який провадить освітню діяльність, пов’язану із здобуттям вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст” зі спеціальності “Музичне мистецтво”, і має відповідний рівень кадрового та матеріального забезпечення. Училище засноване рішенням Чернігівської обласної ради від 16 червня 1961 року. Зареєстроване виконкомом міської ради 18.10.1993 року № 235.
Історія створення і становлення музичного училища в м.Чернігові сягає далекого 1904 року коли, згідно з рішенням губернатора та дозволу Імператорського Російського товариства було відкрито приватне музичне училище вільного художника К.В.Сорокіна, яке працювало за програмами Санкт-Петербурзької консерваторії, викладачами працювали випускники Віденської Петербурзької консерваторії та Київського музичного училища.
Після революції 1917 р. розвиток музичної освіти пов'язаний з професором Московської консерваторії Євгеном Васильовичем Богословським, який у 1919 p. переїхав на постійне місце проживання в Чернігів. Він відновив роботу музичного училища, яке в piзнi роки називалося музпрофшколою та Чернігівським радянським музичним училищем.
Випускники музичного училища 20-30-х років стали гідними продовжувачами музичної культури та освіти Чернігова. Працюючи в музичних школах міста в 30-50-тi роки A.I. Ciмкiн,О.I. Кресинська, Н.Ф. Володимирська, B.C. Гурко, М. М. Пейсахович, Й. М. Слуцький сприяли поновленню роботи Чернігівського музичного училища, яке в 1961 р. очолив випускник Московської та Київської консерваторії, заслужений працівник культури України B.I. Полевик і за 10 pоків сформував працездатний, високопрофесійний колектив.


Кімната-музей Г.Г.Верьовки

3 1971 по 1986 pp. під керівництвом випускника Одеської консерваторії О. В. Шебітченка училище перетворилося у провідний мистецький заклад Чернігівщини. Особливим роком для колективу став 1977-й, коли училищу присвоїли ім'я композитора, професора, народного артиста СРСР, Героя Соціалістичної праці Л.М.Ревуцького.
3 кожним роком авторитет навчального закладу pic, відчувалася гостра потреба в кадрах мистецького спрямування, розширювався контингент студентів. 3 часом виникає потреба нового приміщення, яке училище одержало в 1990 р. завдяки мудрому керівництву училища, очолюваному в ці роки випускником Київської консерваторії, фольклористом, блискучим хормейстером В.Г. Бойком.
Отримуючи належну оцінку діяльності влади та маючи прекрасні умови для праці, колектив розпочав нову переможну ходу в icтоpiї музичної культури Чернігівщини. За 10 років в Чернігові були створені професійні колективи: духовий, симфонічний, естрадно-симфонічний, народний оркестри та камерний хор iм. Д. Бортнянського. Вчорашні студентські колективи стали професійними, їх очолили провідні викладачі, заслужені діячі мистецтв України М. Сукач, Л. Боднарук, заслужений працівник культури України В. Соломаха, старші викладачі училища В. Кожан, Д. Єгоров.
На виконання Закону України “Про освіту” ст.34, а саме про реалізацію першого етапу системи безперервної ступеневої освіти в 1992 році розпорядженням облдержадміністрації № 306 від 18.09.1992 року при музичному училищі ім. Л.М.Ревуцького відкрилась школа мистецтв, а в 1998 році наказом Міністерства культури і мистецтв України № 225 від 20.05.98 р. створений навчальний комплекс що є добровільним об’єднанням Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського та Чернігівського музичного училища ім. Л.М.Ревуцького. Завершений “Навчальний комплекс-школа-училище-академія” діє на підставі “Положення про навчальний комплекс”, затверджений Міністерством культури і мистецтв України 20 травня 1998 року, та “Установчого договору” про створення навчального комплексу.


Кімната-музей історії музичної культури та мистецтв Чернігівщини

Сьогодні училище - це 132 викладачі, з яких - 1 народний артист України, 4 заслужені діячі мистецтв України, 3 заслужені артисти України,. 3 заслужені працівники культури України; це 330 студентів, які навчаються за восьма спеціальностями -фортепіано, струнно-смичкові оркестрові інструменти, духові та ударні, народні інструменти, теорія музики, сольний спів, мистецтво естради та диригентсько-хоровий відділи. При училищі icнyє школа педагогічної практики та школа мистецтв для обдарованих дітей.
Тільки за останній період своєї безперервної діяльності (з 1961 р.) училище закінчило майже 3000 спеціалістів. Половина з них продовжили навчання у вищих навчальних закладах України та за її межами.


Кімната-музей Л.Ревуцького

Понад 30 наших випускників отримали високі звання - заслужений діяч мистецтв України, заслужений артист та заслужений працівник культури України. Понад 20 випускників училища працюють на посадах доцента та професорів вищих мистецьких навчальних закладів України, близького та дальнього зарубіжжя.
Сьогодні училище, як єдиний навчальний заклад Чернігівщини по підготовці спеціалістів для мистецтва, бачить своє завдання в забезпеченні високоякісними спеціалістами регіону та в продовженні славних багатовікових музичних традицій.

Директор В.М.Суховерський
Додано: 01-Квіт-08 03:05 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: