Чернігівська обласна інспекція з охорони пам'яток археології, історії та монументального мистецтва
Чернігівська обласна інспекція по охороні пам’яток історії та культури була створена розпорядженням Чернігівської облдержадміністрації № 225 від 13.04.1998р., як спеціально уповноважений орган охорони пам’яток археології історії та монументального мистецтва Чернігівської області на базі двох відділів Чернігівського історичного музею – відділу охорони пам’яток археології і відділу охорони пам’яток історії та монументального мистецтва, які й залишилися структурними підрозділами новоствореної установи.
Інспекція є юридичною особою, підпорядкованою управлінню культури і туризму Чернігівської обласної державної адміністрації.

Штатний розпис інспекції нараховує 8 одиниць загального фонду та 7 одиниць спеціального фонду.

Основним завданням, покладеним на інспекцію, є реалізація комплексу науково-методичних та науково-дослідницьких заходів, а саме:

– виявлення, облік, охорона, збереження, популяризація пам'яток археології, історії та монументального мистецтва;
– контроль за станом і режимом використання пам'яток;
– контроль за всіма видами робіт, що проводяться на пам’ятках, в зонах їх охорони і на землях історико-культурного призначення;
– планування і координація охоронної дослідницької роботи в області.

З виконанням основних завдань пов’язані численні функції і повноваження нашої установи.

Однією з основних, актуальних на сьогодні і трудомістких функцій стало погодження землевідводів, проектів будівництва, проектів реконструкції будинків, шляхів, зовнішніх мереж, приватизації присадибних ділянок тощо.

З процедурою погодження тісно пов’язане обстеження території області з метою встановлення наявності чи відсутності археологічних об’єктів на території землевідводів, виявлення нових об’єктів і здійснення контролю за станом відомих пам’яток.

Після цього здійснюється підготовка матеріалів для взяття нововиявлених об’єктів культурної спадщини на державний облік. До функцій інспекції належить також ведення реєстрів пам’яток, облікової та охоронної документації.

В разі потрапляння археологічних об’єктів (поселень, городищ, могильників, ділянок культурного шару стародавнього міста) в зону новобудов та в разі руйнування пам’яток природними чи антропогенними факторами, інспекція проводить рятівні та охоронні археологічні дослідження.

Здобуті археологічні колекції проходять в інспекції камеральну обробку, матеріали опрацьовуються, реставруються, після чого поповнюють експозиції, виставки та фонди державних музеїв.

Для організації і контролю за дослідницькою діяльністю в області та відстеження так званих „чорних археологів” інспекція веде реєстрацію Відкритих листів Інституту археології НАН України, виданих дослідникам, і Дозволів Міністерства культури і туризму на їх проведення.

Під час обстеження території області та за повідомленнями з місць виявляються порушення пам’яткоохоронного законодавства, складаються матеріали реагування, вживаються заходи для зупинення руйнування пам’яток і притягнення винних до відповідальності. При цьому інспекція тісно співпрацює з правоохоронними органами, бере участь у судових процесах.

Для забезпечення належної охорони і використання пам’яток наша установа взаємодіє з органами місцевої влади і місцевого самоврядування (управліннями або відділами земельних ресурсів, архітектури та містобудування, дозвільними центрами, головами адміністрацій, рад, комунальних закладів) та надає методичну допомогу райвідділам (управлінням) культури і туризму, музеям.

Актуальною на сьогодні є популяризація історико-культурної спадщини Чернігівської області через лекції, спілкування із замовниками, проектантами, виконавцями землевпорядних та будівельних робіт, пересічними громадянами та шляхом висвітлення роботи інспекції, результатів археологічних досліджень, порушень у місцевих, обласних, державних засобах масової інформації

Установа орендує напівпідвальне приміщення в житловому будинку за адресою:
14005, м.Чернігів, вул.Пирогова, 5;

тел./факс +38(0462)72-84-35
Робочі дні: Понеділок-П’ятниця з 9:00 до 18:00
Перерва з 12:00 до 13:00
Надання погоджень: Понеділок, Середа, Четвер, до 15:00
електронна адреса
Додано: 22-Квіт-08 14:04 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: