Корюківка. Захоплюючі відомості, хроніки, легенди про район.
Сторінка історії… Це миттєвість у вічності, вічність в історії. І як би ми не хотіли, вони назавжди залишаються з нами. Її неможливо відділити від історії країни, держави, світу.

Корюківка
Населений пункт Корюківка заснований у 1657 році переселенцями з Правобережної України. Серед них був і Омелян Карука, який і поселив Корюківку.

Шукаючи вільнох від панства землі, О. Карука облюбував для свого роду надійно захищене лісами місце на березі Бречі. Перші корюківці жили в землянках, рубали ліс, полювали, розводили бджіл.

Так записано в багатьох джерелах. А поряд, у переказах, живе легенда, нібито каруками чи корюками називали тих, хто втікали з кріпацької неволі, ще з давніх часів переховувалися тут у непрохідних хащах серед річок і боліт, заробляючи на життя тим, що драли кору з дерев, продаваючи її козакам Чернігівського полку. А пізніше дубили шкіри, ладнали збрую та вози, гнали дьоготь, виготовляли вироби з дерева, іграшки, посуд, тощо.

Бреч
Бреч – село дістало назву від назви річки. В різні часи навколо села виникли хутори: Ховдіївка, Озереди, Лубенець.

Сторінка історії… Школи не було на території Бречі. Зате були синагога і велика єврейська община. Більш 60% населення було неписьменним і тільки у 1925 році на клопотання селян в бувшій єврейській синагозі було дозволено відкрити початкову школу. 1936 р. – відкрито медичний пункт.

Жукля
Засновано село від прізвища перших поселенців селян – втікачів Жука і Порушко. Переховуючись від кріпосників, вони поселились на відстані 1,5-2 км. один від одного біля невеликих річок.

Сторінка історії…
Жукля здавна відома своїми революційними подіями. Після реформи 1861 р. поміщиця Кометадіус С. ще заставляла селян працювати як кріпаків. Так і піднялося повстання. Організаторами були Прохоренко монтій і син Павло. Це повстання сполохнуло округу. Був викликаний загін солдат і почалися арешти і екзекуції. Головних організаторів було покарано: батька кинуто до в’язниці, сина в солдати.

Вдруге селяни Жуклі повстали у 1900 р. Вони, згідно « Уставної грамоти» вимагали свої земельні поділи. Боротьба йшла за землю. Керівниками виступу тепер були жінки. Для придушення повстання до села прибув Чернігівський губернатор разом з військом. Повстання ліквідували, керівників – жінок засудили до тюремного ув’язнення.

В селі є Свято – Покровська церква, як історично- культурна пам’ятка. В Жуклі до самої революції існувало жуклянське вище навчальне училище. В училище могли приймати дворян чи заможних дітей, адже плата була 280 карбованців на рік. В цю суму враховувалась вартість харчування, фірмовий одяг і житло.
Додано: 28-Лис-08 19:50 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: