Корюківка. Музеї
Музеї:
Корюківський історичний музей
15300, м. Корюківка
вул. К. Маркса, 8
Час роботи: з 8.00 до 17.00
Перерва: з 13.00 до 14.00
Вихідні: субота, неділя
Тел. ( 804657) 2-26-98

Корюківський музей був створений в 1967 році на громадських засадах. У 1985 році музею трудової та бойової слави, як на той час іменувався, було присвоєно звання « народний», а після розширення та реконструкції у 1987 р. отримав статус державного на правах відділу Чернігівського історичного музею. Діють 5 експозиційних відділень, є виставковий зал. Фонд музею налічує 8108 експонатів. Зокрема нумізматика, кам’яні знаряддя праці періоду пізнього неоліту, зуб, бивень мамонта, предмети побуту і старовини, особисті речі й матеріали видатних людей, фотодокументи.

В першому залі, який розкриває життя людей в дореволюційний період, розміщена діарама з життя первісних людей, археологічні знахідки: знаряддя праці, набори наконечників стріл, фрагмент бивня мамонта, зуб. Всі вони відносяться до епохи неоліту та бронзи.

У другому залі поданий фрагмент української хати Корюківщини кінця XIX ст. – поч. XX ст. Це трикамерне житло (робоча, побутова та обрядова частини) в якому показано предмети побуту і старовини на той час.

Третя зала розповідає про громадянську війну, розміщені матеріали про наш край в 20- 40 роки, розвиток промисловості, зокрема цукрового заводу; культурно – освітня робота, чорна сторінка в історії – голодомор 1932-1933 рр. та першого в районі Героя Радянського Союзу Федіра Михайловича Дудка.

Значний комплекс матеріалів музею та документів, фотографій, особистих речей земляків – героїв, учасників героїчного опору окупантами в роки Великої Вітчизняної війни подано в четвертому залі. Зал обладнано у формі землянки. Особливе враження справляють документи про трагічні березневі дні 1943 року, коли німецько – фашистськими загарбниками було повністю спалено і зруйновано місто – знищено 6700 Еминих жителів.

В п’ятому залі подано в об’активі – рідний край - Корюківщина. В цьому залі стенди присвячені минулому сьогоденню нашого району. Вони розповідають про життя і діяльність фабрики технічних паперів, видатних людей України вихідців з Корюківської землі, воїнів – інтернаціоналістів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Окрема експозиція присвячена нашій гордості – майстру музичних інструментів, українському страдіварі, основоположнику Києво – Чернігівської бандури, зірці світового рівня – Корнієвському О.С.

У виставковому залі проводяться виставки вишитих ікон, майстринь з району, місцевих художників, лозоплетіння, різьблення з дерева і по дереву, виставки спортивних досягнень земляків, фото – виставки спортсменів, дитячих робіт зі школи мистецтв ( аплікація з соломи, живопис, розпис по дереву, фарфору, пап"є - маше), нумізматики місцевих колекціонерів та міні –виставки з фондів музею до визначних та пам’ятних дат.

Холминський військово – історичний відділ Корюківського історичного музею
15331, Чернігівська обл.,
Корюківський р-н.
смт. Холми
вул. Леніна, 90
Тел. 2-33-70
Час роботи: з 14.00 до 18.00
Без перерви
Вихідні: понеділок, вівторок

Діють 3 експозиційні зали. Фонд музею налічує 750 експонатів. Зокрема, фотодокументних, предметів побуту і старовини, особисті речі відомих людей.

Значна частина експозиційного матеріалу за діяльність комсомольської організації « За Батьківщину», яка діяла в Холмах в роки Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр. Перед музеєм пам’ятник мужнім комсомольцям.

В першому залі показано предмети побуту і старовини наших предків.

Другий зал розповідає про роки громадянської війни, воїнів – інтернаціоналістів.

У третьому залі знаходяться документи і матеріали про партизанський рух на Корюківщині.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати чарівну Корюківську землю і поринути в історію Корюківського району.
Додано: 29-Лис-08 19:43 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: