Корюківський район. Туристичні маршрути
1. Маршрут: Корюківка – Бреч – Жукля.
Пропонований туристам маршрут подарує приємне дозвілля та незабутнє враження. Побувавши тут, Ви насолодитесь мальовничою природою, відчуєте її цілющу силу, познайомитись з привітними та щирими людьми, пізнаєте традиції та звичаї.

Ця територія багата і цікава подіями в роки Великої Вітчизняної війни, історичними місцями, познайомитесь з цінною і рідкісною пам’яткою архітектури початку ХХ століття – Покровська церква в селі Жукля. В Україні подібних нема. Схожі церкви є тільки в Петербурзі та Волгограді.

Цей маршрут для тих, хто любить історію свого краю, спокій, пахощі соснового лісу. Для бажаючих отримати екзотичні враження під час відпочинку пропонуємо здійснити екскурсії мальовничими місцями Корюківщини.


Опис туристичних маршрутів.

Корюківка. Сприятливі кліматичні умови, різноманітна флора та фауна, наявність природних заповідних об’єктів роблять територію Корюківки привабливою як для короткочасного так і довготривалого відпочинку.

Отже, Ви прибули до міста Корюківки.

Корюківка – місто районного підпорядкування, яке розміщене на річці Бреч ( притоки річки Снов ) в сто 100 км на північний схід від міста Чернігів.

Корюківка сьогодні – одне із кращих в області міст, де успішно розвивається економіка і бізнес. Досягнуто високого рівня промислового виробництва, лісового господарства, торгівельного забезпечення. Місто має розгалужену мережу автошляхів, залізничне сполучення, високий рівень газифікації, водо забезпечення, ефективний телефонний та мобільний зв’язок, включаючи Інтернет.

Безумовним флагманом серед підприємств є ВАТ «Корюківська фабрика технічних паперів» - найбільший виробник шпалер на континенті – 50млн.рулонів щорічно, відомих у світі під маркою «Слов’янські шпалери». Тут можна почерпнути багато чого корисного для себе щодо ведення виробництва та бізнесу.

А сама Корюківка була заснована в 1657 році козаком Омеляном Карукою, звідси і назва міста , яке в 2007 році відзначило своє 350 – річчя.

На території міста – 15 пам’яток історії та культури. Головна історична пам’ятка міста – Меморіал на честь героїчного опору жителів Корюківки фашистським загарбникам і присвячений Корюківській трагедії. Жорстоко обійшлися фашисти з нескореними корюківчанами 1 – 3 березня 1943 року. Розписавшись у своєму безсиллі у боротьбі з народними месниками, фашисти в будинках розстріляли та заживо спалили майже 7000 мирних жителів. Від Корюківки залишився попіл і кілька господарських будівель на окраїні. Страшнішою за масштабами трагедії серед населених пунктів України не було. Про це навіть, з посиланням на документи говорилось на Нюрбергському процесі 1945 - 1946 роки. Горді незламні нащадки козаків відродили Корюківку, підняли її з попелища за короткий час. І зараз Корюківка – одне з перспективних міст області.

Багато відомих людей Корюківщини додають слави, серед них – майстер музичних інструментів та кобзар О.С.Корнієвський, металург В.П.Довгопол, народний артист України В.Розстальний, скульптор З.М.Віленський.

Корюківчанам є чим і ким гордитись. Про це гості міста можуть дізнатися з експозиції Корюківського історичного музею, з розповідей місцевих старожилів.

Рекреаційний, оздоровчий і духовний потенціал тутешньої природи важко переоцінити. Тому в нас є всі можливості, щоб її дарами сповна скористалися гості нашого краю. Для цього створена і вже діє відповідна інфраструктура.

Ви маєте можливість обрати готель, що надасть комфорт і приємний відпочинок. До послуг туристів, відпочиваючих – готель «Теремок», що в центрі Корюківки на березі мальовничого озера, з трьома двомісними номерами вищого класу, обіднім залом, виконаним у старовинному стилі, конференц – залом, кухнею, супутниковим телебаченням. Ще один готель «Полісся» знаходиться в самому центрі міста, має 25 номерів, з яких 11 класу «люкс».

Якщо Ви трохи відпочили і бажаєте перекусити, то поряд бари «Фламінго», «Хуторок». Бар «Фламінго» розрахований на відпочинок у колі друзів, у затишних кабінах.

«Хуторок» запропонує зробити це біля відкритого вогню, оригінального каміна, скуштувати фірмових дерунів і насолодитися пивом «Чернігівське». Приміщення цього бару об лаштоване в народних традиціях.

Не розчарують і відвідини спортивного комплексу «Олімп» - гордості городян та стадіону «Паперовик» - одне з кращих футбольних полів області, хокейний майданчик та бігові доріжки.

Туристично – готельний комплекс «Слов’янський» у місті Корюківка запрошує усіх бажаючих на активний відпочинок та оздоровлення в цьому невичерпному природними можливостями благодатному краї – зеленому краї лісів, ланів та голубих водойм.

Бреч. Наступний пункт – зупинка маршруту пролягає до села Бреч. Село розташоване в 7 км від міста Корюківка. На невеличкій річці Бречиця, що впадає в річку Снов, розкинулося село Бреч, яке дістало свою назву від назви річки. На початку ХІХ століття поміщик Максимович виділив кільком своїм кріпосним селянам земельні ділянки для поселення. Ці кріпаки і стали засновниками села Бреч. Туристи та відпочиваючі мають нагоду помилуватися мальовничими, пологими берегами річки, які літом покриваються соковитими травами. Далі простяглися поля, а там ліси. Соснові, березові, дубові та змішані ліси наповнені цілющим повітрям, багаті грибами, включаючи королівські боровики, звичайні білі гриби, маслюки, рижики та інші; лісовою суницею, чорницею, малиною, журавлиною і лікарським різнотрав’ям.

У чистих річках, озерах, ставках водиться різноманітна риба, квітують білі лілії, а прохолодна вода завжди готова освіжити вас. Тут вам завжди будуть раді. Якщо Ви бажаєте усамітнитися від міської метушні, то завітайте у «Мисливський будиночок», що біля витоків річки Бреч і однойменного села. Будь ласка! Тут створені сучасні умови для повноцінного відпочинку – три двоспальні номери із усіма зручностями, кухня, камінний зал із музичними інструментами, сауна, чудовий басейн, тренажери, супутникове телебачення, гараж із технікою для прогулянки: квадра циклами, скутерами, велосипедами, лижами. Поряд – мисливські угіддя, рибні озера. Гості можуть відвести душу в мисливських угіддях мисливців і рибалок. Тут водяться лосі, дикі свині, косулі, зайці, лисиці, трапляються вовки, багато різних видів водоплавної птиці. У водоймах водяться щуки, соми, коропи, білі амури, товстолобики, осетрові, лини, карасі.

Після полювання та рибної ловлі в мисливських будиночках або безпосередньо на природі можна поласувати справжніми делікатесами. Будуть організовані виїзди для бажаючих на збирання грибів та ягід.

В залежності від сезону та побажання гостей за помірну плату пропонується такі туристичні та оздоровчі напрямки відпочинку:

* мисливський - полювання, прогулянки лісом, довкола водойм, туристичні поїздки по району, виїзди на природу;
* рибальський – рибалка, прогулянки лісом, довкола водойм, туристичні поїздки по району, виїзди на природу;
* Загально – оздоровчий - прогулянки лісом, довкола водойм, туристичні поїздки по району, виїзди на природу на конях, купання.

Крім цього, в переліку послуг виїзди до річки Десна, прогулянки на катерах та водних лижах, в мальовничих заповідних місцях району, включаючи подорожі на човнах по річках Убідь, Слот та Ревна.

Буде організовано дитячий відпочинок.

Вам нададуть допомогу досвідченні мисливці, рибалки, гіди. Належним чином забезпечуватиметься харчування, медичне та культурне обслуговування.

Жукля. Назбиравши духмяних трав та помилувавшись краєвидами села Бреч вирушаємо в кінцевий пункт подорожі село Жукля.

По дорозі до села Жукля розташованого на березі річки Убідь можна зупинитися і відпочити в барі «Причал» села Сядрине. До послуг гостей більярд, кафе – бар, одна банкетна зала на 60 посадочних місць, затишні двомісні номери. Вас пригостять оригінальними смачними стравами. У барі можна придбати будь – які напої, солодощі, фрукти.

Маршрут подорожі пролягає автотрасою через селище міського типу Холми до Жуклі. В Холмах можна зупинитися біля голубих озер та порибалити. Намилувавшись невичерпними природними можливостями вирушаємо до Жуклі. До села пролягає мальовнича тераса по обидві сторони якої ростуть хвойні і листяні дерева. Щоб насолодитися багатою природою і відчути її силу можна зупинитися в спеціально відведеному місці для відпочинку. Після відпочинку вирушаємо далі. І нарешті ми прибули до кінцевої нашої зупинки – села Жукля.

ЖУКЛЯ - село Жукля розташоване у північно - східній частині Чернігівщини на рівнині. Висота над рівнем моря 31.7м. Ліси мішані: дуб, сосна, береза, осика, граб, ліщина. Через село протікає річка Сістра, що впадає в Убідь, а далі в Десну.

З 1966 р. с. Жукля – Корюківського району. Існують дві версії походження села згідно переказам, легендам, архівним документам. Перша, яку називали місцеві «літописці» вчителі старожили,- це та що поселення виникло на початку ХII ст. в 1616році.

Перші поселенці- кріпосні селяни Жук і Порушко, втікачі з-під Чернігова, де працювали на рудоплавних печах (домницях). Переховуючись від кріпосників, вони поселилися на відстані 1,5-2 км. Один від одного біля невеликих річок. Одна з річок отримала від поселенців назву «Жукля»- місцевість ця і нині називається Стара Жукля. Інша названа Сістрою, а місцевість-Порушківщиною (за легендою Порушко був одружений з сестрою Жука). З часом поселення отримало назву Жукля.

В Україні село з назвою Жукля є єдиним. В архівних джерелах за різних часів село мало назву Жукла, Жуклю, Жукля. Цікаво, що на півдні Литовської держави ще з 15 століття неподалік ріки Нярис існують городище Жуклю і село Жуклю, що нині в Транайському районі. Отже, друга версія заснування с. Жукля - литовцями, що поселилися на окупаційних територіях і заснували на новому місці свою Жуклю. Де речі, прізвище Литвин у Жуклі й зараз дуже поширене.

У цьому населеному пункті можна відвідати і віддати шану братській могилі мирних жителів, закатованих в 1942р. та братській могилі воїнів, які загинули при визволенні села в 1943р.; відвідати гідрологічний заказник. В центрі села височить пам'ятний знак воїнам - односельцям, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945р.р.

І захоплююча, і неповторна архітектурна пам'ятка - це Жуклянська Покровська церква, яка була збудована на початку 20ст., на кошти князя Миколи Миколайовича Комстадіуса, який володів помістями в с. Жукля, в с. Фалєєвка-Садова на Херсонщині, а сім'я князя проживала у родовому помісті Комстадіусів у царському селі під Петербургом. Рід Комстадіусів бере свій початок з 1300 року; засновник цієї родової гілки - васал шведського короля Еріка XIII. Рід Комстадіусів є засновником міста Комстад. Самого Миколу Миколайовича селяни згадували, як доброзичливого господаря, який робив добрі справи відбудові село (будівництво церкви, школи інш.). До речі, Покровська церква, побудована князем дуже рідкісна і цінна архітектурна пам'ятка, в Україні подібних нема. Схожі церкви є тільки в Петербурзі та Волгограді.

Стомившись від подорожі можемо завітати до жуклянської садиби «Старої хати». Традиційна сільська хата для проживання чотирьох осіб у літній період. Господарка може забезпечити харчування. До Ваших послуг – затишний відпочинок на лоні чарівної природи північної Чернігівщини, пішохідні прогулянки у лісі, купання у річці, збирання грибів, ягід, лікарських трав.

Отож, сподіваємося, що для всіх, хто мандрує теренами нашого краю, стане таким же корисним і необхідним, як і однойменна рослина, що росте край доріг і є завжди першим помічником на сповнених пригод і несподіванок туристичних стежках.

Приємної подорожі і незабутніх вражень!
Додано: 30-Лис-08 19:37 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 1
А ЩЕ БУВА, що БОНДАРЬ ЧАРКУ НАЛИВА...
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: