Бобровицький районий історико-краєзнавчий музей
Бобровицький районий історико-краєзнавчий музей засновано у 1986 році.
Значну допомогу у створенні музею надав лікар, відмінник охорони здоров’я СРСР Станіслав Змачинський, який передав значну частину коштів для будівництва музею.
Також багато зусиль доклав Перший секретар райкому партії Микола Іванченко. Понад 1500 експонатів зібрали юні слідопити.
Спільними зусиллями та за допомогою художника-монументаліста В.П.Петрова, скульптора М.Д.Орлова було збудовано музейне приміщення.
Сьогодні у експозиції музею представлено речі 16-18 століття, а саме: посуд, кераміка, предмети з металу, бронзи та міді, старовинні ікони, рушники, предмети одягу та предмети побуту.

В експозиції також експонуються документи, фотографії та особисті речі, пов’язані з життям та діяльністю винахідника першої автоматичної зброї Якова Рощепія, видатного поета Павла Тичини, українського науковця, літератора і просвітника Анатолія Погрібного та відомого художника, автора української гривні Василя Лопати.

Представлені й документи, що стосуються життя і діяльності декабристів Сергія та Марії Волконських, Олександра Поджіо. Зокрема, на території району знаходиться єдине поховання декабристів на Україні.

Для відвідувачів представлено 6 експозиційних залів:
1. Подорож в далеке минуле рідного краю.
2. Бобровиччина в період реформи 1861 року.
3. Українська революція на Бобровиччині. Бобровицький район в передвоєнний період. Голодомор 1932-1933 років.
4. Бобровиччина в Великій Вітчизняній війні.
5. Розвиток району на сучасному етапі.
6. Видатні особистості – наші земляки.

Життя не стоїть на місці. З кожним роком музей вписує в свою історію нові сторінки, аби зберегти в пам’яті пережите, передати все це своїм відвідувачам – представникам сучасних поколінь.


Наша адреса:
Чернігівська область
м.Бобровиця, ул.Франка,1
Тел. +38(04632) 2-32-87
Наша електронна адреса: bobrovica-muzei@rambler.ru

Режим роботи:
музей працює щодня з 9.00 – 17.00.
Перерва з 13.00-14.00.
Вихідні дні: субота, неділя

Дні відкритих дверей:
18 травня, 24 серпня,
1 вересня (для школярів),
1 жовтня (для пенсіонерів) ,
17 листопада (для студентів).

Додано: 05-Груд-11 20:36 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 1
У музеї, нажаль, немає особистих речей ні Я.Рощепія, ні П.Тичини, ні А.Погрібного, ні В.Лопати. Є лише їх фото, книги, картини, копії документів. Інформація повинна бути достеменною.
Зал "Українська революція на Бобровичині" - новина для тих, хто музей дійсно відвідував.
І ще одне - адреса : вул. І.Франка, 1 - це адреса районо, а не музею. Чому керівник відділу культури досі цього не знає - питання до неї. так само, як питання - чи має цей історичний будинок належні технічні документи? Бо якби мав, то не було б плутанини з адресами.
І останнє. Музей має достатньо експонатів, достатньо цікавої історії, більш ніж достатньо цікавих особистостей, щоб стати сучаснішим і цікавішим. Повірте, для цього потрібні не гроші, а бажання. При бажанні і вмілому керівництві цей музей елементарно може "вискочити" з архаїчних у сучасні. Дерзайте, і у вас обов"язково вийде, бо у вас є точно визначений напрямок роботи і усі передумови для осучаснення.
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: