Чернігівщина і репресії 30-х років XX століття
Наша історія досить складна і важка. Історія України – це боротьба її народу за волю і свободу. Впродовж багатьох століть українці виборювали своє право на власну державу.
Найбільш страшним для українського народу є XX століття. Саме у 30-х роках XX століття відбувались страшні події, які до речі ніколи не виникали у інших країнах.
Українцям довелось у 30-х роках пережити штучний голод, під час якого, за різними даними загинуло від 3 до 8 млн. людей, і звичайно страшні репресії кінця 30-х років минулого століття.

Репресії 30-х років XX століття були притаманні всієї країні, Чернігівщина не була виключенням. Багато талановитих вчених, письменників, просто простих українців – було просто фізично знищено. Як свідчать джерела десятки тисяч українців, наприкінці 30-х років були розстріляні або депортовані до Сибіру. Репресії зруйнували тисячі людських життів, зламали долі мільйонів мешканців нашої держави.

З репресіями на Чернігівщині пов'язані прізвища робітників Чернігівського НКВС: Петухова, Кузнецова, Тейтеля та багатьох інших катів українського народу.
Цікаво, що навіть зараз точної кількості репресованих і розстріляних на Чернігівщині не має. Є тільки приблизні цифри. Це і не дивно. Перед початком Великої Вітчизняної війни, коли радянські війська, до речі теж позбавлені кращих військових командуючих у наслідок репресій відступали, багато документів, справ репресованих мешканців Чернігівщини були просто знищенні.
Наше минуле переслідує нас і сьогодні. Але зараз, ми живемо в країні свободи і демократії, і в це хочеться вірити. Тому нам українцям є чим пишатись...


Данило Рига. Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній»

QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Додано: 04-Січ-07 05:37 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: