Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм
Чернігівська обласна філармонія була створена в 1944 році наказом № 1 від 22 травня 1944 року по філармонії у відповідності до наказу обласного відділу у справах мистецтва.
Штатний творчий склад в кількості 12 чоловік був поділений на дві концертні бригади. Перша складалася з 5 чоловік, друга - з 7-ми. Робота виконувалась штатним персоналом артистів творчого складу, а також силами нештатних виконавців за трудовою угодою та артистів-сумісників.

З початку свого існування філармонія розміщувалась на території колишнього Єлецького монастиря. Стаціонарне приміщення з залом на 612 місць філармонія отримала в 1964 році - це колишній будинок Миколаївського Єпархіального Братства. Останній було споруджено 1911-1912 року на розі вул. Шосейної (тепер проспект Миру) і Миколаївської (тепер К. Лібкнехта). В загальний об'єм увійшла зведена 1870 року каплиця на честь Олександра Невського.

У кінці 1919 - на початку 1920 років в будинку розміщувалися губполітвідділ та військово-політичні курси для командирів Червоної Армії, потім клуб працівників освіти. З 1932 року і аж до початку Великої Вітчизняної війни - Чернігівський український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка. Спалений у серпні 1941 року під час німецько-фашистських бомбардувань. Відновлений у післявоєнні роки з надбудовою 3-го поверху над колишньою каплицею. 1985 року відновлено намети над входами Мурований, триповерховий, складного плану. Зразок архітектури неоруського стилю, поширеного на зламі XIX та XX століть.

На початку 1964 року у творчому складі філармонії працювали такі колективи:
1. Лекторська бригада;
2. Естрадна бригада;
3. Бригада бандуристів;
4. Артисти - ляльководи.
У 1965 році був створений ансамбль циган.
У 1968 році була організована камерна бригада.
У 1973 році в філармонії створена дитяча група "Веселий час".
Протягом всього часу існування філармонії структура творчого складу постійно змінювалась, але незмінними залишалися такі напрямки роботи:
- класична музика;
- фольклор;
- естрадний жанр;
- лекторійна робота;
- програми для дітей.

У 2000 році обласна філармонія була реорганізована в обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм.

Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм створений на підставі рішення Чернігівської обласної Ради (тринадцятої сесії 23-го скликання) від 26 жовтня 2000 року, розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 15 листопада 2000 року №691 та наказу управління культури Чернігівської обласної державної адміністрації від 28 листопада 2000 року №82-к шляхом реорганізації (злиття) державного комунального підприємства "Чернігівська обласна філармонія", державного комунального концертного підприємства "Камерний хор ім.Д.Бортнянського", державного комунального концертного підприємства "Духовий оркестр", комунального підприємства - ансамблю народної музики "Гармоніка".

Генеральний директор - художній керівник заслужений діяч мистецтв України Юрій Федорович Кравчук.

Метою створення центру - є відродження української національної культури, популяризація українського та світового музичного мистецтва, пропагування кращих творів симфонічного, хорового, інструментального, вокального, народного, духового та інших музичних жанрів, морально-естетичне виховання підростаючого покоління та молоді на національних та загальнолюдських цінностях засобами музичного мистецтва, проведення широкої культурно-просвітницької роботи, що сприяють покращенню духовного добробуту глядача. Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм щорічно проводить Міжнародний конкурс молодих виконавців естрадної пісні та сучасного танцю "СіверТон", Міжнародний фестиваль класичної музики "Сіверські музичні вечори", проводяться новорічні ранки та музичні казки для дітей та інші мистецькі заходи.

На сьогоднішній день в філармонійному центрі працюють:
- Академічний симфонічний оркестр "Філармонія";
- Академічний ансамбль пісні і танцю "Сіверські клейноди";
- Академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського;
- Чернігівський український народний хор;
- Капела бандуристів ім.О.Вересая;
- Духовий оркестр;
- Колектив естрадних виконавців;
- Колектив солістів і вокалістів та окремих концертних виконавців. Серед них народна артистка України Лариса Роговець, заслужені артисти України Микола Юськов, Володимир Гришин, Микола Збарацький, Іван Круш, Віктор Кожан, Раїса Решетнюк.

Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм намагається створити добрий настрій для свого глядача, який протягом багатьох музичних сезонів слідкує за творчим ростом колективів та артистів. Прагне нести красу мелодій і завжди чекає всіх бажаючих до концертної зали, щоб в котрий раз подарувати велику і безмежну любов музичного мистецтва.
Тільки ви і музика!
Переглянути Чернігівщина - Черниговщина - Chernihiv Region на карті більшого розміру

QR-код - скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Рекомендуємо натискати на QR-зображення для сканування в повному розмірі.

ENG

RUS
Додано: 17-Січ-09 13:08 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: