Чернігівський обласний театр ляльок імені Олександра Довженка
Чернігівський обласний театр ляльок було створено у вересні 1976р., а вже 26 листопада, цього ж року, на сцені обласної філармонії театр відкрив свій перший сезон виставою «Срібне копитце» за казкою Бажова.
Першим режисером, організатором і натхненником театру був Василь Ващаєв. Трупу складали молоді актори: Тетяна Гордіна, Ольга Рудько, Ганна Якушева, Ніна Засько, Олена Марченко та Віталій Гольцов. На афішах створеного театру з’явилися вистави : «Чарівний корінець» Г.Усача, «Іванко Золотокудрий» Б.Юнгер, «Василиса Прекрасна» С.Прокоф’євої та інші.

З 1988р. театр працює в статусі театру для дітей та молоді з двома трупами – молодіжною та ляльковою«Ельф».

Новий етап у житті чернігівських лялькарів починається у 1996р. Лялькова трупа отримує власне приміщення (колишній кінотеатр ). Театрові присвоюється ім’я відомого земляка Олександра Довженка.

Щороку понад 30 тис. глядачів відвідує вистави театру. Використовуючи багатство стилів і сценічних прийомів мистецтва театру ляльок, чернігівські лялькарі створюють вистави на основі національної драматургії і кращих зразків світової класики. Прикрашають репертуарну афішу вистави, що знайомлять глядача з багатством казкового епосу рідного краю : «Казка про Котигорошка» В.Гольцова, «Котик,Півник та Лисичка» О.Олеся, «Хитромудрий Їжачок» О.Кузьмина (за творами І.Франка). Вистава «Вовченятко з казкової торби», створена за українськими народними казками (автор і режисер заслужений артист України Віталій Гольцов) отримала дипломи міжнародних фестивалів в Болгарії та Російській Федерації, а в 2007р. колектив творців цієї вистави став лауреатом Обласної літературно-мистецької премії ім.Михайла Коцюбинського.
Здобули визнання і відзнаки вистави театру на престижних фестивалях в Україні, Австрії, Болгарії, Російській Федерації, Німеччині.

Щоб знайомити чернігівського глядача з багатством жанрів мистецтва театру ляльок та для підвищення його статусу у суспільстві, у 1996р. театр започаткував фестиваль «Чернігівські лялькові рандеву».

Добре знають акторів театру в школах і дитячих садочках обласного центру, а також глядачі майже в усіх містечках нашого придеснянського краю. Театр активно працює з благодійними фондами і організаціями, бере участь у культурно-мистецьких заходах міста та області.

Популярністю у глядачів користуються новорічні вистави, програми, що знайомлять маленьких глядачів з особливостями мистецтва театру («Театр в театрі»), «Товариство друзів Котигорошка», та ін..

З 2001р. при театрі працює Творча Експериментальна Майстерня (керівник і режисер Рената Гофурова) , яка об’єднує талановиту творчу молодь і підлітків у віці 10-20 років. Робота ТЄМу сприяє зацікавленості молоді мистецтвом , зокрема мистецтвом театру.Художній керівник театру, заслужений артист України - Віталій Гольцов
Директор театру – Тетяна Коваль
Адреса театру : 14013 м.Чернігів , проспект Перемоги ,135
Email: Chernigov.teatr@gmail.com
Сайт : www.teatr-kukol.org.ua
Телефон : +38(04622)3-34-31
Телефон-факс : +38(04622)3-42-41

Переглянути Чернігівщина - Черниговщина - Chernihiv Region на карті більшого розміру


QR-код - скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Рекомендуємо натискати на QR-зображення для сканування в повному розмірі.

ENG

RUS
Додано: 02-Січ-10 03:04 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: