Коропський регіональний історико-археологічний музей
Коропський історико-археологічний музей був створений у 1993 році місцевими краєзнавцями. Музей займає площу Феодосівської церкви (у минулому), побудованої в 1886 році на кошти прихожан. Експозиційна площа розміщується в двох залах.
В основу створення музею було вирішено розмістити археологічну колекцію, яка на той час налічувала близько 2,5 тисяч експонатів. З часом фонди музеїв поповнювалися другими предметами музейного значення: етнографія, образотворче мистецтво, нумізматика, археологія та ін. Зараз історико-археологічний музей налічує більше 7- ми тисяч експонатів. З кожним роком до фондів музею надходить близько 300 експонатів.

В музеї розміщена експозиція по таких розділах: геологія, палеоліт, мезоліт, неоліт, епоха бронзи, залізний вік, Київська Русь, середньовіччя, козацька доба, Велика Вітчизняна війна, сучасність. В музеї розміщена експозиція про всесвітньо відому Мезинську палеолітичну стоянку та в 2003 році відкриту Бужанську стоянку, предмети якої знаходяться в експозиції. Також представлена Оболонська палеолітична стоянка, яка була відкрита 20 серпня 2010 року під час копання шахти під колодязь у приміщенні котельні Оболонської ЗОШ І-ІІ ст., та підтверджена київськими археологами з Академії Наук України на чолі з науковим співробітником Ступаком Дмитрієм. Кістки мамонта, які датуються 15-13 тис.р.до н.е. експонуються в історико-археологічному музеї.

Варто побачити у музеї відвідувачам : діораму Радичівського городища часів Київської Русі - ікони, одяг, предмети побуту, образотворче мистецтво, нумізматику, археологію.

Коропський регіональний історико-археологічний музей знаходиться:
16200, Чернігівська область, смт.Короп вул. Вознесенська, 2.
Тел. +38(04656)2-17-07 (замовлення екскурсій ).
Музей працює без вихідних, з 8.00 до 17.00.

Дні відкритих дверей: 12 квітня - День ракетокосмічної галузі,18 травня, 24 серпня, 1 вересня (для школярів ), 1 жовтня (день пенсіонерів ), 17 листопада (для студентів).
Переглянути Мапа Чернігівщини - Карта Черниговщины - Chernihiv Region Map на карті більшого розміру


QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Додано: 05-Груд-11 23:15 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: