Ладан у Прилуцькому районі
Неподалік від центрального ринку в Чернігові знаходиться церква, яка маю назву Воскресенська. Відомо, що ії спорудження відбувалось впродовж 1772-75 років одночасно з дзвіницею.
Цікавим фактом, є те що побудована вона у стилі барокко. Цей стиль панував у всіх видах мистецтва в Західній Європі, саме під час будівництва Воскресенської церкви у Чернігові.

Чернігово-Сіверщина через цей європейський стиль залучалась до західноєвропейських культурно-освітніх процесів. У стриманості декору відчувається вплив класицизму. Церква мурована, однобанна, квадратна за планом. До центрального об'єму з чотирьох боків прилягають прямокутні притвори, а з східної сторони – дерев'яна гранчаста апсида. Фасади четверика завершено трикутними фронтонами. За формами та оздобленням пам'ятка нагадує споруди українського архітектора І. Г. Григоровича-Барського.

Цікавим фактом є те, що на цвинтарі Воскресенської церкви знаходиться могила відомого історика, економіста, етнографа О.С. Шафонського. Народився він 1740 року у Сосниці. Людина ця була високоосвічена. Про це свідчить те, що закінчив він три закордонних університети: в Галле, Лейдені і Страсбурзі, був затверджений у вчених ступенях доктора права, філософії та медицини.
Ця постать увійшла в історію Чернігівщини, як автор «Чернігівського намісництва топографічний опис з коротким географічним і історичним описом Малої Росії, з частин якої це намісництво складено». Ця праця була написана ним у 1786 році. Помер О. Шафонський у 1811 році.

Отже, Воскресенська церква являється однією з багатьох величних і цікавих церков нашого міста. Головною ознакою церкви, є ії історічна цінність. Саме любов до пам'яток минулого, сприяє розвитку належного ставлення до нашої історії...

Данило Рига,
науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»Додано: 22-Вер-09 19:39 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: