Микола МАРКОВ. Громадська діяльність Маркова мала свій слід в історії Чернігівщини
Серед багатьох дослідників історії Чернігівської землі, хотілось би окремо зупинитись на постаті Миколи Петровича Маркова. Відомо, що народився він у Курській губернії.
З самого дитинства Марков обирає для себе духовну кар'єру. Цьому сприяло і те, що народився він у родині священика. Джерела повідомляють, що після навчання у духовному училище він продовжує навчання у Курському духовному училищі, а трохи згодом закінчує Київську духовну академію.
Відомо, що у вересні 1861 року його призначають на посаду викладача на кафедру церковної історії у Воронізькій духовній семінарії. Саме тут, у 1881 році Микола Петрович отримує сан протоієрея. Миколу Петровича Маркова доля пов'язана з містом Черніговом на початку 80-х років 19 століття, коли 1882 року його призначають на посаду ректора Чернігівської духовної семінарії. В цьому навчальному закладі він викладав богослов'я.
Саме в Чернігові він розпочинає наукову діяльність. Впродовж 1884-1890 років обіймав посаду редактора неофіційної частини часопису «Черниговские епархиальные известия».

В цей же час Микола Марков написав нарис присвячений Чернігівському Спасо-Преображенському собору та ґрунтовну публікацію, яка була присвячена історії Єлецького монастиря. Цікаво, що Марков був перший голова Чернігівського єпархіального братства. Св. Михайла, князя Чернігівського. У жовтні 1895 року Микола Петрович Марков помирає.

Як бачимо, активна громадська діяльність Маркова мала свій слід в історії Чернігівщини. Відкриваючи невідомі сторінки з нашої історії завжди треба згадувати людей, які творили цю саму історію, і залишили після себе творчу спадщину.

Данило Рига – науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».Додано: 21-Січ-09 00:16 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: