Найбільша аптека у Чернігові
Найбільша аптека у Чернігові була відкрита у 70-ті роки XІX століття. Відомо, що знаходилась вона на перехресті сучасної вул. Шевченка і Мстиславської.
Заснував її представник відомої у Чернігові єврейської родини – Ісаак Маркельс.
Заснування аптеки було б неможливим без грошей його батька – Кальмана Маркельса, який по білету державного займу виграв 200.000 тис. рублів. Потрібно сказати, що це були досить великі гроші, як на той час.

Кальман Маркельс допомогав єврейський громаді міста Чернігова, а його син, після закінчення Чернігівської гімназії, вступає до Київського університету на медичній факультет. З початку він здобуває спеціальність помічника аптекаря, а трохи згодом він вже стає провізором.

Представляє цікавість подальша доля Ісаака Маркельса. Відомо, що він обіймав різні громадські посади. Так наприклад, Ісаак Маркельс був членом міської управи. Ісаак Маркельс одружився з Євгенією Вільнер. У спільному шлюбі у них народилось двоє дітей: донька Ольга і син Мойсей. Відчуваючи насування бурхливих подій, які вплинули на хід суспільно-політичного життя всієї Чернігівщини, Ісаак Маркельс перед самим початком першої світової війни продає свою найбільшу аптеку у Чернігові, і вирушає на постійне місце життя до Америки у пошуках
кращої долі. Відомо, що він виїхав до Америки разом з своєю дружиною та дітьми. Нажаль, про подальшу його долю, фактично нічого не відомо.

Таким чином головна заслуга Ісаака Маркельса полягає у тому, що він заснував першу велику аптеку у місті Чернігові. Cправа Ісаака Маркельса заслуговує на належну увагу, тому що вона увійшла в історію нашого міста, як невід'ємна її частина.


Данило Рига. Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній».


QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Додано: 02-Січ-07 04:15 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: