Пісківський історико-меморіальний музей П.Г.Тичини
У центрі с. Піски Бобровицького району неподалік славнозвісного Тичинівського майдану (вірш поета «На майдані коло церкви…») на тихій зеленій вулиці розташований Пісківський історико – меморіальний музей П. Г. Тичини.
Експозиція музею складається з 2 відділів: історичного та меморіального.

Історичний відділ музею розміщується в 5 залах. Перший зал присвячений флорі і фауні Бобровицького краю, для оформлення якого були використані місцеві матеріали. У другому залі експонується тимчасові виставки. Третій зал розповідає про культуру і побут села. Тут можна побачити сільськогосподарські знаряддя праці кінця 19 поч. 20 ст., вироби народних майстрів, робочий та святковий одяг селян того періоду. Крім цього, в експозиції представлені грошові знаки та ділові папери.

Четвертий зал розповідає про роки Великої Вітчизняної війни, де зібрані матеріали про страшну трагедію с. Піски. 28 грудня 1942 року у с.Піски було знищено 859 жителів села, з них більше 300 чоловік було живцем спалено в місцевій церкві. В експозиції розміщена карта партизанського руху, зброя партизан, текст партизанської клятви, особисті речі та численні фотографії партизан.

П′ятий зал розповідає про видатного українського поета П. Г. Тичину. В центрі кімнати – погруддя поета. В вітринах — книги письменників, подаровані музею з дарчими написами: Ю. Збанацького, О. Гончара, П. Панча, а також меморіальні речі поета – сорочка, краватка, окуляри, ручка – перо, які були передані музею. Викликає зацікавленість невеличке зібрання старих книжок.

У 1981 році, до 90-річчя від дня народження поета, було відкрито хату – музей П.Г.Тичини. Родинна хата поета була відбудована за кресленнями його родича Андрія Саковича Ноздріна, зі спогадів старожилів села та сестри поета. В хаті розміщені автентичні речі селянського побуту, родинні фото матері, братів, сестер. Стіни прикрашені рушниками.

В селі Піски покоїться прах батька і матері Павла Тичини. Ще й досі в центрі села росте старезна Тичинівська липа, яку мешканці села вважають своєю святинею. Саме про неї Тичина написав свій вірш «Ви знаєте, як липа шелестить у місячні весняні ночі?»

Адреса музею: Чернігівська область, Бобровицький район,
с. Піски, вул. Тичини, 4
Телефон: 096-775-41-98

Графік роботи: вівторок – субота: 9.00-17.00,
неділя: 9.00 – 14.00. Вихідний:понеділокДодано: 07-Лис-11 12:05 | Автор: Воробей

Всього коментарів: 1
А що так і є - два відділи в музеї? Реально їх немає, бо у штаті з 2-х науково-керівних осіб не може бути 2 відділи. Та й профіль музею не дозволяє виділити в історичному музеї літературний відділ. Помилку (а точніше, свідому неправду) треба б виправити.
Легенда про написання вірша "Ви знажте як липа шелестить..." приємна, хоча й лишається легендою для хоч трохи обізнаного слухача. Фраза "В експозиції розміщена карта партизанського руху, зброя партизан, текст партизанської клятви, особисті речі та численні фотографії партизан" звучить просто вбивчо після проголошеної кількості убитих (859 чоловік!) з вини цих партизан!
Зрештою - з поданого тексту добре видно, що музей після перейменування яким був (історичним), таким і лишився.
Хоч би написали заради справедливості, що він розташований на родинній садибі Тичин.
А неправда про 2 відділи - то взагалі вбивчої сили приклад нахабної звички керівників музею та райвідділу культури говорити і писати неправду.
На сайті обласного управління культури повинна розміщуватися лише достеменна інформація.
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: