"Красний міст". Головний міст Чернігова
Кожне місто в Україні має свої історичні місця з якими пов'язані різні події з нашого минулого. У Чернігові одне з таких чудових історичних місць – «Красний міст». Перші відомості про дерев'яний міст через річку Стрижень відносяться до 1783 року, відомо що міст був розташований на стародавньому шляху, що у давнину з'єднував Чернігів з містами Київської Русі.

Цікаво, що міст був єдиним у місті через річку Стрижень. Своє імя «Красний» міст отримує за свій красивий вигляд. У 19 столітті міст був у розпорядженні Чернігівського повітового земства. За своє існування міст неодноразово перебудовувався, відомо що у 1914-16 роках замість дерев'яного міста побудували бетонний. У 1919 році через міст пройшли війська під командуванням М. Щорса.

Під час великої вітчизняної війни міст був дуже сильно пошкоджений, але незважаючи на це у вересні 1943 року у місто вступили частини Червоної армії, які визволили місто від німецько-фашистських загарбників.

Після війни міст було реконструйовано, коли у 1964 році містом пустили тролейбусний рух, з обох боків забили бетонні палі і добудували тротуари, а старий міст став проїжджою частиною сучасного місту.

Впродовж багатьох століть міст мав не тільки історичне значення, але і економічне. Тому що через міст проходив шлях до Києва. Тобто можна твердити, що міст фактично зв'язував Чернігів з іншими містами України і не тільки.

Сьогодні ми можемо побачити міст на тому місці, де він з'явився у давній час. Зараз міст являється прикрасою нашого стародавнього міста. Багато людей і гостей нашого чудового міста гуляють по ньому доторкаючись до історії нашого міста...

Данило Рига – науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».Переглянути Чернігівщина - Черниговщина - Chernihiv Region на карті більшого розміруДодано: 19-Чер-09 20:44 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: