с. Світанок. Музей Україно-Чесько-Словацької дружби
Музей створено у 1973 році. Спочатку була кімната-музей, яка знаходилась у поштовому відділенні, а потім за ініціативою М. В. Світайла, який на той час працював директором господарства, було побудовано приміщення музею поряд з братською могилою. Відкриття музею відбулося 29 травня 1980 року.

Постановою колегії Міністерства культури України від 26 березня 1980 року музею присвоєно звання «Народний музей».
Експозиція розміщена у 4 залах. Частина експозиції презентує історію краю від часів Київської Русі і до початку ХVІІ століття. Тема Другої світової війни в експозиції представлена діорамою, що відображає події, які відбулись у 1943 році на станції Яхнівка, в тому числі трагічну загибель чехословацьких воїнів. Тут же експонуються матеріали ветеранів Другої світової війни – односельців. Є матеріали, які відображають історію села у післявоєнний час.

Значне місце займає експозиція «Відбудова народного господарства зруйнованого війною», в якій яскраво відображена історія радгоспу «Яхнівський» з післявоєнного періоду і до наших днів.

Поруч з музеєм розташована братська могила чехословацьких воїнів. Щороку 14 жовтня, музей відвідують представники Чехії та Словаччини, з метою вшанування 54 чеських воїнів, які навіки залишились на українській землі.
Щороку на День Перемоги 14 жовтня, в день коли загинули 54 чеські воїни, до нас у гості приїздять військові аташе, аби віддати шану солдатам, яких навічно прийняла українська земля.

Адреса: Чернігівська область, Ніжинський район, с. Світанок, вул. Світайла, 1
Телефон: +38 (04631) 5 41 19
Музей працює: 9.00 до 16.00
Вихідний день: вівторок, середа
Дні відкритих дверей: 9 травня, 18 травня, 24 серпня, 22 вересня, 27Додано: 03-Груд-11 19:15 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: