Село Дніпровське на Чернігівщині – символ героїзму і мужності
За 35 кілометрів від Чернігова знаходиться невелике село, яке має назву Дніпровське.
Архівні джерела повідомляють нам, про час його заснування – приблизно це початок 12 століття. Попередня назва села, яка проіснувала до 1962 року – Навози, певно походила від звезення сюди данини київським князям. Джерела стверджують, що у 1866 році в селі Дніпровському було 193 двори, 1555 мешканців. Село мало пристань, дерев'яну Миколаївську церкву, яка була побудована у 1770 році. На кінець 19 століття кількість дворів збільшується, і вже складає 385, збільшується звичайно, і населення села до 2553 мешканців.
Але не тільки стародавнім історичним минулим воно привертає до себе увагу, але ще спонукає пригадати про події недалекого минулого, а саме події Великої Вітчизняної війни.

Відомо, що саме біля села Дніпровське розгорнулись жорстокі бої. Це було обумовлено наступом радянських військ, і тим, що у вересні 1943 року радянські військові, біля села влаштували переправу через річку Дніпро. У тому місці де була переправа, у 1978 році було встановлено пам'ятний знак.
У 1976 році у селі було встановлено пам'ятники на братській могилі радянських воїнів, які полягли під час визволення села від німецько-фашистських загарбників, та на честь воїнів-односельців, які загинули під час Великої Вітчизняної війни. Всього кількість загиблих воїнів з села Дніпровське дорівнює за статистичними даними 331 чоловік.

Зараз село живе своїм тихим, спокійним життям. Багато років вже пройшло після закінчення Великої Вітчизняної війни. На жаль, все менше залишається ветеранів. Великі трагедії свідчать про помилки людей. Головним завданням сучасного суспільства є недопущення повторення помилок, а тому треба пам'ятати нашу історію. І робити висновки...

Данило Рига,
науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»Додано: 24-Вер-09 18:23 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: