З історії Городнянської чоловічої гімназії
Бурхливий розвиток освіти на початку XX століття сприяв пожвавленню в освітньому процесі всієї Російської імперії. Саме в цей час в Городні з'являється чоловіча гімназія.
Навчальний процес розпочинається у 1907 році, у приватному двоповерховому будинку, який було побудовано наприкінці 19 століття. Утримання чоловічої гімназії йшло на кошти, що надходили від держави, повітового земства та від плати за навчання.
Цікаво, що плата складала 80 крб на рік. Термін навчання складав – 8 років. Впродовж 1915-16 років кількість учнів складала 314. У 1914-19 роках у ній вчився Чумак Василь Григорович – український поет. Під час навчання В. Чумак створив літературний гурток За ініціативою В. Чумака гуртківці видавали журнал «Молодые всходы». 1918 року вийшло два номери з віршами В. Чумака. Крім цього, талановитий літератор керував хоровим гуртком.

Відомо, що його вірші у 1918 році були надруковані на сторінках «Чернігівської земської газети». Поет став на сторону революційної боротьби. Саме тому, його життя трагічно обірвалось восени 1919 року, коли поета було розстріляно у Київі.
Наприкінці 60-х років на фасаді будинку було встановлено мармурову меморіальну дошку. Після жовтневої революції городнянську гімназію було реорганізовано у єдину трудову школу. Зараз у будинку міститься допоміжна школа-інтернат. Розташований він на вулиці, яка названа на честь українського поета Василя Чумака.

Отже, з чоловічою гімназією пов'язані долі людей, які були покалічені революцією, громадянською війною, голодомором, репресіями. Сторінки з життя молодого поета Василя Чумака яскравий тому приклад.

Данило Рига,
науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»Додано: 09-Січ-09 18:45 | Автор: Майшев

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: