До ювілею Михайла Коцюбинського - КУЛЬТУРА і ТУРИЗМ ЧЕРНІГІВЩИНИ - форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
КУЛЬТУРА і ТУРИЗМ ЧЕРНІГІВЩИНИ - форум » КУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР » 150 років від дня народження МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО » До ювілею Михайла Коцюбинського (Програма заходів 17-19 вересня)
До ювілею Михайла Коцюбинського
Майшев Дата: Четвер, 04-Вер-14, 02:11 | Повідомлення # 1
Головний адміністратор
Група: Адміністрація
Повідомлень: 179
Репутація: 5 []
Статус: відпочиває
17 вересня 2014 року вся культурна громадськість України відзначатиме сонячний ювілей неперевершеного майстра художнього слова Михайла Коцюбинського - 150-річчя від дня його народження. 

Так пощастило чернігівській землі, що подолянин Коцюбинський, приїхавши одного разу до Чернігова, полюбив це місто назавжди, оселився тут з родиною і прожив найкращі роки. 
Доля вділила великому сонцелюбу неповних сорок дев’ять років, але за такий короткий час він встиг зробити не на одне життя. Десятки новел, до яких, як до життєдайного джерела, звертаються все нові покоління читачів, активна громадська робота, про яку і сьогодні із вдячністю згадують українці, інтеграція України в загальноєвропейський культурний простір, виховання цілої плеяди молодих літераторів, що стали справжньою окрасою української літератури. 

Творчість М.Коцюбинського належить до тих особливих сторінок нашої культури, які ніколи не припадуть пилом забуття. Мине ще 100 і 200 літ, а до неї повертатимуться, як до глибокої криниці краси і людяності, життя і мрії, казки і дійсності, які вмів гармонійно поєднати високий талант художника і громадянина. 


ПРОГРАМА ЗАХОДІВ 
З НАГОДИ 150-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО


17 вересня: 
- покладання квітів до могили письменника на Болдиній горі; 
- урочистий вечір в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Т.Шевченка. У програмі вечора: 
- виставки художників - лауреатів премії ім. М.Коцюбинського; 
-книжкові виставки; 
- спецпогашення ювілейного маркованого конверта; 
- вручення премій ім. М. Коцюбинського за 2014 рік; 
- літературно-мистецький вечір за творами Михайла Коцюбинського. 

18 - 19 вересня: 
- робота Всеукраїнської науково-практичної конференції «Михайло Коцюбинський: погляд з ХХІ століття» у залі музею-заповідника М.Коцюбинського.


інформаційна служба
 
Майшев Дата: Вівторок, 16-Вер-14, 18:25 | Повідомлення # 2
Головний адміністратор
Група: Адміністрація
Повідомлень: 179
Репутація: 5 []
Статус: відпочиває
На виконання плану заходів з підготовки та відзначення 150-річчя від дня народження М. Коцюбинського та 80-річчя з часу заснування Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. Коцюбинського Державний архів Чернігвської області:

- підготував до друку фотоальбом «Чарівник слова»;
розпочав експонування фотодокументальної виставки «Чарівник слова» (до 150-річчя від дня народження М.М. Коцюбинського);

- підготував радіопередачу «Книга відгуків відвідувачів Чернігівського державного літературно-меморіального музею М.М. Коцюбинського (30-ті роки XX століття)»


інформаційна служба
 
Майшев Дата: Неділя, 21-Вер-14, 02:00 | Повідомлення # 3
Головний адміністратор
Група: Адміністрація
Повідомлень: 179
Репутація: 5 []
Статус: відпочиває
В урочистостях до 150 річчя від дня народження М.Коцюбинського, які відбулися 17 вересня 2014 року в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.Т.Г.Шевченка, обласна бібліотека для дітей ім. М.Островського представила книжкову виставку „М.Коцюбинський – дітям”.

Відомо, що у Михайла Коцюбинського багато творів для дітей, деякі з них спочатку були написані письменником для власних дітей, потім друкувалися в журналі „Дзвінок” і стали класикою української літератури, яку із задоволенням читають сучасні діти. Гості і учасники заходу мали можливість переглянути книги класика, такі як „Харитя”, „Ялинка”, „Маленький грішник”, „Казки”, „Оповідання для дітей” та ін. різних років видань.

Зацікавили присутніх також і фотоматеріали заходів, які проводить бібліотека до 150 річчя М.Коцюбинського – виставка-панорама „У гостини до письменника”, літературний портрет „Великий Сонцелюб”, буктрейлер „Я читаю Михайла Коцюбинського” (за оповіданням „Іванко та Чугайстир”).


інформаційна служба
 
Майшев Дата: Неділя, 21-Вер-14, 02:02 | Повідомлення # 4
Головний адміністратор
Група: Адміністрація
Повідомлень: 179
Репутація: 5 []
Статус: відпочиває


17 вересня 2014 р. ОУНБ ім.В.Г.Короленка долучилась до обласних заходів з відзначення 150-річчя від дня народження видатного українського письменника та громадського діяча Михайла Михайловича Коцюбинського. Під час урочистостей у Чернігвському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка була розгорнута книжково-ілюстративна виставка „Співець краси, природи і людської душі”, спільно підготовлена працівниками відділів краєзнавства та абонемента.

На виставці були представлені твори Великого Сонцепоклонника, література про його творчість, а також інформація про чернігівський період життя письменника, його родинне оточення. Родзинками виставки стали збірки творів М.М.Коцюбинського 1934, 1946, 1947 років видання, а також оповідання „Ялинка”, видане у 1941 році і твори під редакцією і з передмовою академіка С.Єфремова, які побачили світ у 1925 році. Присутні звернули увагу і на спогади сучасників про М.М.Коцюбинського, опубліковані у часописах „Украинская жизнь” (1916) та „Червоний шлях” (1929).


інформаційна служба
 
Майшев Дата: Вівторок, 23-Вер-14, 12:22 | Повідомлення # 5
Головний адміністратор
Група: Адміністрація
Повідомлень: 179
Репутація: 5 []
Статус: відпочиває


Бібліотеки Городнянського району активно включились у святкування 150-річчя від дня народження М.М. Коцюбинського. Урочистості відбулися в с. Вихвостів, бо саме революційні події села лягли в основу повісті М. Коцюбинського «Фата моргана». 

У приміщенні сільської бібліотеки гості познайомились з книжковою виставкою та оглядом літератури «Чарівник українського слова», взяли участь у вікторині присвяченій ювіляру. 
Потім свято було продовжено біля музею однієї повісті М. Коцюбинського «Фата моргана». 
Гостей з найближчих сіл: В. Листвен, Тупичів, Івашківка, Куликівка, вітали сільській голова О. Акуленко, завідуюча музеєм Л. Качан. Звучали вірші присвячені Великому Сонцепоклонику. 

Юні поетеси Козловська Ю. (с. Івашківка) та Довгопол Н. (с. Куликівка), читали власні вірші про Україну. Літературно-музичну композицію підготували учні Вихвостівської школи. Заступник директора по роботі з дітьми ЦБС Романчук Л.В. нагородила переможців конкурсу малюнків за дитячими творами М. Коцюбинського. 

Всі гості відвідали музей та поклали квіти до пам'ятника М.М. Коцюбинського, як шану людині, яка внесла неоціненний вклад у розвиток української літератури.


інформаційна служба
 
Майшев Дата: Вівторок, 23-Вер-14, 18:01 | Повідомлення # 6
Головний адміністратор
Група: Адміністрація
Повідомлень: 179
Репутація: 5 []
Статус: відпочиває
Михайло Коцюбинський – одна з найяскравіших і найсвоєрідніших постатей в українській та в усій світовій літературі. А ми, чернігівці, маємо пишатися тим, що свої кращі твори письменник написав саме в Чернігові.

„Тіні забутих предків”, „Дорогою ціною”, „Цвіт яблуні”, „Fata morgana” стали класикою, яку залюбки читають сучасні діти.
Спільний проект обласної бібліотеки для дітей ім.М.Островського і літературно-меморіального музею-заповідника М.Коцюбинського „У гостини до письменника”, допоміг старшокласникам ЗОШ №29 по-новому побачити постать Михайла Коцюбинського – не лише великого письменника, а й великого патріота України.
Піднесеній емоційності заходу сприяла тепла душевна розповідь завідуючої меморіального відділу музею-заповідника Марії Москаленко про великого Сонцелюба, його родину, оточення на фоні тогочасного Чернігова.


інформаційна служба
 
КУЛЬТУРА і ТУРИЗМ ЧЕРНІГІВЩИНИ - форум » КУЛЬТУРНИЙ ПРОСТІР » 150 років від дня народження МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО » До ювілею Михайла Коцюбинського (Програма заходів 17-19 вересня)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:
Гаряча лінія