Назва заходу

Стислий опис

Дата проведення

Місце проведення

 1.  

Відзначення річниці подвигу Героїв Крут
 

На місці легендарного бою, де в 2006 році було відкрито меморіал пам’яті київським студентам та гімназистам, які загинули у далекому 1918 році біля залізничної станції Крути у нерівному бою з червоногвардійцями армії під командуванням Муравйова, що прямувала до Києва для придушення молодої Української Народної Республіки.

29 січня

с. Пам'ятне Борзнянського району

 1.  

Відкритий мандрівний фестиваль-конкурс естрадно-циркового мистецтва «Сіверська феєрія»

Фестиваль-конкурс циркового мистецтва, в якому приймають участь творчі колективи не тільки Чернігівської області, а й з інших регіонів України та сусідніх держав Росії та Білорусії.

травень

м.Мена, с.Макошино, м.Чернігів, райони та міста області

 1.  

Міждержавне літературно-мистецьке свято «Нетлінне слово…»

Захід збирає у місті Новгород- Сіверському кращих літераторів та митців Чернігівщини, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, фольклорні аматорські колективи нашої області.

травень

м.Новгород-Сіверський

 1.  

Мандрівний фестиваль-конкурс «Свято народного майстра»

Фестиваль який збирає кращих майстрів з усієї області і в рамках якого проводяться конкурси, майстер класи традиційних художніх промислів Чернігівщини, виставка-ярмарок.

травень

м.Новгород-Сіверський, 

райони та міста області

 1.  

Фольклорний фестиваль-конкурс ім. Василя Полевика

Започатковано з метою відродження і збереження пісенної та музичної спадщини, а також вшанування пам’яті відомого фольклориста, заслуженого працівника культури України, нашого земляка Василя Івановича Полевика. У фестивалі – конкурсі беруть участь автентичні, фольклорні, обрядові колективи, ансамблі народної пісні та окремі виконавці Чернігівської області та інших регіонів України, а також гості з сусідніх областей Білорусії та Росії.

 

червень

м. Щорс,

с. Займище

Щорського району

 1.  

Обласне козацьке свято

Постійну прописку це свято знайшло в славетній гетьманській столиці України містечку Батурин. Саме тут Національне культурне відродження живиться традиціями козацької доби. Святкове дійство розпочинається зранку і триває до самих сутінок, встановлюються козацькі курені, розміщуються виставки майстрів народної творчості, виступають кращі творчі колективи та окремі виконавці області. Їх пісні та запальні мелодії долинуть до серця кожного, хто прибуде на козацьке свято, адже доки живе козацький рід – живе козацька пісня.

червень

м. Батурин

Бахмацького району

 1.  

Всеукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва «Вересаєве свято»

Започатковано з метою відродження і збереження кобзарського мистецтва на Чернігівщині.

червень

с.Сокиринці

Срібнянського району

 1.  

Міжнародний молодіжний фестиваль «Молодість. Мир. Майбутнє»

На передодні Дня молоді на Голубих озерах збирається інтелектуальна, творча, спортивна молодь, працює містечко майстрів, вирує ярмарок.

червень

с.Олешня Ріпкінського району

 1.  

Відкритий фестиваль традиційного слов’янського мистецтва та бойових єдиноборств «Київська Русь»

Щороку відкривається цей фестиваль у Древньому Любечі, на Замковій горі – у серці Київської Русі, місці, де вперше на з’їзді князів 1097 року пролунав заклик до єднання всіх наших земель. Основною метою фестивалю є пропаганда історичних, культурно-мистецьких надбань Сіверського краю, народних художніх промислів, розвиток туризму, популяризація традиційних бойових видів єдиноборств. Перед очима постають образи легендарних історичних осіб, яких дав світові Любеч. В рамках фестивалю свою майстерність демонструють дзвонарі чернігівських церков у фестивалі-конкурсі «Любецький передзвін».

серпень

смт Любеч Ріпкинського району

 1.  

Міжнародний фольклорний фестиваль національних культур «Поліське Коло»

Фестиваль сприяє відродженню та збереженню традицій і обрядів, що побутували на Чернігівщині та в Поліському регіоні, виявленню спільних джерел їх виникненню і розвитку, підтримки і пропагування багатонаціональних культурних здобутків рідного краю, збереженню мови, культури національних меншин, які мешкають на території області та ознайомленню з етнічною культурою і традиціями інших народів світу.

Родзинкою фестивалю є презентація національних подвір’їв, виступи професійних, аматорських колективів та окремих виконавців національно-культурних товариств Чернігівської області, представників різних етносів Чернігівщини, України, а також зарубіжжя.

серпень

м. Чернігів,

Чернігівська область

 1.  

День визволення міст та районів області від німецько-фашистських загарбників

 

вересень

м. Чернігів,

Чернігівська область

 1.  

День партизанської слави

 

вересень

м.Щорс,

с.Єліне,

с.Лісоград

м.Корюківка,

Чернігівська область

 1.  

Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Седнівська осінь»

Кожної осені, коли природа вдягається в багряні шати у селищі Седнів Чернігівського району відбувається це чудове свято, яке збирає гостей з різних куточків нашого краю. Щороку це свято вражає своїм розмаїттям: на каштановій алеї Лизогубів є «Містечко майстрів», розгортаються виставки картин чернігівських художників, виробів народних майстрів Центру народних ремесел, що є структурним підрозділом Чернігівського обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв, а привітні мешканці Седнева пригощають гостей і розповідають про своє містечко.

вересень

с. Седнів

Чернігівського району

 1.  

Всеукраїнське літературно-мистецьке свято "Качанівські музи"

Щороку задумливо-мрійлива Качанівка наповнюється стоголоссям численних гостей і шанувальників мистецтва. В рамках свята демонструють свою майстерність провідні музичні колективи та відомі майстри народно-ужиткового мистецтва Чернігівщини, а архітектурний комплекс Національного історико-культурного заповідника «Качанівка» яскраво доповнює атмосферу свята.

 

жовтень

с. Качанівка

Ічнянського району

 1.  

Обласний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Звичайне диво»

Даний фестиваль проводиться серед дітей-сиріт та дітей із малозабезпечених сімей. Він має на меті сконцентрувати творчий потенціал молодого покоління, надати можливість реалізуватися у галузі сучасного мистецтва та культури, адже підтримка талановитої молоді - це реальний внесок у відродження та подальший розвиток української культури та мистецтва. Збереження національних традицій, розширення культурного та мистецького світогляду молоді - міцний фундамент нашої незалежної держави.

листопад

м. Чернігів,

обласний палац для дітей та юнацтва

 1.  

Творчі звіти районів та міст області

 

 

м. Чернігів,

Чернігівська область