Головна » Файли » Плани. Доповіді » Проекти рішень

«Про обласні стипендії видатним діячам культури і мистецтв, членам обласних відділень Національних творчих спілок України»

Завантажити з сервера

(17.6 Kb)
23-Лис-17, 10:21
УКРАЇНА
ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
РІШЕННЯ
(одинадцята сесія сьомого скликання)

7 грудня 2017 року № 19-11/VІІ
м. Чернігів

Про внесення змін до рішення обласної ради від 27 грудня 2001 року «Про обласні стипендії видатним діячам культури і мистецтв, членам обласних відділень Національних творчих спілок України»

Керуючись частиною 2 статті 43 Закону

З метою збільшення видатків на виплати стипендій видатним діячам культури і мистецтв, членам обласних відділень Національних творчих спілок України, сприяння творчому розвитку, професійному зростанню, відзначення особистих досягнень та у зв’язку з підвищенням соціальних стандартів, керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада вирішила:

1.Внести зміни до рішення обласної ради від 27 грудня 2001 року «Про обласні стипендії видатним діячам культури і мистецтв, членам обласних відділень Національних творчих спілок України», а саме:
1.1.Визнати таким, що втратив чинність пункт 3 рішення.
1.2. Затвердити Положення про обласні стипендії видатним діячам культури і мистецтв, членам обласних відділень Національних творчих спілок України (додається).
2.Чернігівсьій обласній державній адміністрації:
2.1.Вжити заходів щодо приведення власних нормативно-правових актів у відповідність до цього рішення.
2.2.Щорічно при формуванні обласного бюджету передбачати кошти на виплату стипендії.
3.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери.

Голова обласної ради І.С. Вдовенко

ПОЛОЖЕННЯ
про обласні стипендії видатним діячам культури і мистецтв, членам обласних відділень Національних творчих спілок України

1. Обласні стипендії видатним діячам культури і мистецтв, членам обласних відділень Національних творчих спілок України (далі – обласні стипендії) призначаються відповідно до рішення двадцятої сесії двадцять третього скликання Чернігівської обласної ради від 27 грудня 2001 року «Про обласні стипендії видатним діячам культури і мистецтв, членам обласних відділень Національних творчих спілок України» з метою сприяння діяльності обласних відділень Національних спілок України, стимулювання творчої праці видатних діячів культури і мистецтв, засвідчення їх значних особистих досягнень.
2. На здобуття обласних стипендій може бути висунуто викладачів мистецьких навчальних закладів, діячів культури і мистецтв, членів обласних відділень Національних творчих спілок України, які внесли вагомий особистий внесок у розвиток літератури, музичного, образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, мають загальне визнання.
3. Висування кандидатів на здобуття обласних стипендій здійснюють педагогічні, художні та інші ради закладів культури і мистецтв, творчих спілок один раз на рік. Рішення, що приймає рада таємним голосуванням на своєму засіданні, вважається прийнятим, якщо за нього проголосували не менше двох третин присутніх членів ради.
В тижневий термін рішення подається до Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації для розгляду на засіданні колегії та внесення пропозицій до обласної державної адміністрації.
4. Протягом десяти днів, з дня подання пропозиції Департаментом культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, голова обласної державної адміністрації видає розпорядження про призначення обласних стипендій.
5. Для членів творчих спілок встановлюється чотирнадцять щомісячних стипендій у розмірі 0,8 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 01 січня календарного року.
Кількісний склад кандидатів на здобуття обласних стипендій для членів творчих спілок передбачає:
- від обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної Спілки – 2 кандидати;
- від обласної організації Національної Спілки художників України – 2 кандидати;
- від обласної організації Національної Спілки письменників України – 2 кандидати;
- від обласного осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва України – 2 кандидати;
- від обласного осередку Національної хореографічної Спілки України – 2 кандидати;
- від обласної організації Національної Спілки краєзнавців України – 2 кандидати;
- від обласної організації Національної Спілки кобзарів України – 2 кандидати.
6. Для видатних діячів культури і мистецтв встановлюється сім щомісячних стипендій у розмірі 1 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 01 січня календарного року.
7. Обласні стипендії виплачуються щомісячно протягом одного року незалежно від розміру одержаної заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів, не заборонених законодавством.
Департамент культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації здійснює виплати через відповідні спілки, за місцем роботи, навчання, або місцем проживання стипендіата.
8. Після закінчення вказаного строку стипендіат має право на повторне висунення своєї кандидатури на здобуття обласної стипендії, яке здійснюється в установленому порядку, передбаченого цим Положенням.
9. У разі звільнення стипендіата виплата припиняється з місяця, наступного за місяцем, у якому вибув стипендіат.
10. Педагогічні, студентські ради, трудові колективи, профспілкові організації закладів культури, за пропозиціями яких було призначено стипендії, повідомляють у десятиденний строк Департамент культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації про вибуття стипендіата.
11. Позбавлення стипендіата обласної стипендії може бути здійснене головою обласної державної адміністрації за поданням Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації на підставі рішень педагогічних, студентських рад, трудових колективів, профспілкових організацій закладів культури.
11. У разі смерті стипендіата виплата обласної стипендії припиняється.
13. Фінансування видатків, пов’язаних з виплатою обласних стипендій, починаючи з 2018 року, здійснюється в межах коштів щорічних загальних асигнувань на Департамент культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.

Директор Департаменту О.В. Левочко

Додано: 23-Лис-17 10:21

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: