Єстонці тепло приймали куликівських аматорів.

Відповідно до Угоди про співпрацю між Куликівською районною державною адміністрацією та Пилваським повітовим управлінням (Естонія), з метою підтримання багаторічних дружніх відносин між районами та співпраці в галузі культури, народний аматорський хор "Льонок" Куликівського районного будинку культури з 30 вересня по 5 жовтня 2008 року здійснив поїздку до Пилваського повіту Естонської республіки. В програмі перебування делегації Куликівського району - участь в культурно-мистецьких заходах з нагоди Міжнародного дня музики та 90 річниці Естонської республіки. Очолював делегацію Куликівського району начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В.Є.Снопок.

Перший день перебування наших аматорів в Пильваському повіті виявився насиченим і цікавим. Хоровий колектив Куликівського РБК взяв участь у святковому концерті, присвяченому Міжнародному дню людей похилого віку, в Пилваській центральній лікарні. А ввечері, в чудовому залі Пилваського культурного центру аматори з Куликівки представили свою програму, присвячену Міжнародному дню музики. Разом з нашим колективом в концерті брав участь ансамбль народної музикі Пилваської спілки народної освіти імені Якобса Хурта.

2 жовтня в приміщенні Пилваської повітової управи відбувся офіційний прийом нашої делегації. Староста повіту Прийт Сибул познайомив нас із структурою та економічним потенціалом повіту, розповів про перспективи та проблеми, над якими працює управа. Цього ж дня делегація Куликівського району здійснила поїздку до міста Тарту, відомого далеко за межами Естонії своїм історичним минулим. До речі, на сьогодні четверту частину жителів цього міста складають студенти. В Тарту учасники хору "Льонок" побували в музеї Свята пісні, відвідали цікаві пам'ятки архітектури та туристичні об'єкти.

У вечері в культурному центрі Саверна, в якому проживає чимало українців, відбувся святковий концерт нашого та місцевого хорових колективів.

3 жовтня делегація нашого району відвідала Вярска, де на нас чекала зустріч з новозбудованим аквапарком, який ще називають Водним Раєм. А після обіду було знайомство з хутором-музеєм Сету та волостю Ряпина. В населеному пункті Руса ми познайомились з роботою волосного управління по відродженню та благоустрою території, відвідали місцевий будинок культури, школу, дитячий садок. Враження від побаченого – незабутні.

Наш останній концерт відбувся в приміщенні Ряпинської музичної школи. У залі зібралися шанувальники хорового мистецтва, жителі не тільки Ряпина, але й навколишніх населених пунктів. На концерті був присутній депутат Сенату Естонії, в минулому староста Пилваського повіту Урмас Клаас, який багато зробив для укріплення партнерських стосунків між Куликівським районом та Пилваським повітом. Урочиста і тепла атмосфера в залі допомагала нам, кожен номер глядачі зустрічали сердечними аплодисментами. Разом з нашим хоровим колективом в концерті прийняв участь Ряпинський камерний хор , який вразив нас професійним рівнем та цікавою інтерпретацією музичних творів.

Переповнені емоціями та враженнями ми від'їжджали до Куликівки.

Від себе особисто, від імені всіх учасників народного аматорського хору "Льонок" слова щирої вдячності хочу висловити депутату обласної ради В.Л.Лазарю за спонсорську допомогу в організації цієї поїздки та начальнику департаменту відділу освіти і культури Пилваського повітового управління Петеру Аасу за чудову організацію програми перебування нашої делегації в Пилваському повіті.


Ансамбль народної музики Пилваської сп_лки народної осв_ти _м. Якобса Хурта


В торговому центрi м. Тарту


Єстонськi шанувальники народної творчостi


Концерт в Ботаничному саду Пилваськой центральної лікарні


Пришла осінь


Сучасне Тарту


Фонтан біля ратуші м. Тарту


Хор Льонок на сцене Пилваського культурного центру


Фото на згадку

В.Снопок,
начальник відділу культури і туризму,
керівник делегації
для офіційного сайту управління культури і туризму облдержадміністрації
Додано: 10-Жов-08 10:06

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: