Відкриття центральної алеї та романтичне весілля молодят у Качанівці

21 вересня у Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка» відбулося відкриття центральної алеї. Реставрація цієї алеї стала можливою завдяки дієвій ініціативі Фонду Миколи Томенка «Справедлива країна» та при активній підтримці народних депутатів України Валерія Дубіля та Івана Куровського.
Зі вступними словами, під час відкриття алеї виступили Микола Томенко, голова Ічнянської райдержадміністрації – Віталій Семенець та генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Качанівка» - Володимир Буренко.
Після коротких виступів, віце-спікер Микола Томенко урочисто перерізав стрічку на алеї, тим самим запросивши три молоді пари пройти по «цукровій доріжці» до палацу на офіційну церемонію одруження, де М. Томенко в урочистій обстановці привітав молодят з подружнім життям, побажавши «солодкого життя» парам та вручив свідоцтва про одруження. Справжньою окрасою цього свята став весільний вальс молодят під бурні оплески рідних, друзів та глядачів.
Як зазначив Микола Томенко в інтерв'ю, саме в цей день хотілося б вдихнути життя в Качанівську легенду про розкішне весілля доньки промисловця та мецената, господаря маєтку Павла Харитоненка. За історичними свідченнями очевидців, в день весілля старшої доньки Павла Івановича – Олени, вся алея від палацу до садибної церкви довжиною 400 метрів була усипана цукром як символ майбутнього солодкого життя молодих.
На запитання: «Чому ж сьогодні, центральна алея парку не посипана цукром для молодят?» - Микола Томенко відповів, - «Сьогодні ми спромоглися відтворити дух та традицію щирого кохання, а не демонструвати кількість та потужність цукрових заводів на Україні». В свою чергу, Микола Томенко зазначив, що центральна алея по боках викладена сірими циглинами, а у центрі білими, що символізує стару Качанівську легенду про «цукрову алею».
В той же час, на сцені виступали колективи художньої самодіяльності, заслужені артистки України Жанна Боднарук та Ірина Шинкарук, працювала ярмарка народних майстрів.


Воробей Валентин
(провідний методист відділу розвитку туризму)
Фото та відео автора