До Всеукраїнського тижня прав людини

З 1950 року 10 грудня відзначається як День прав людини. Указом Президента України від 08.12.2008 року №1149 започатковано Всеукраїнський тиждень права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

У 2016 році Всеукраїнський тиждень права відзначається з 5 по 11 грудня. Метою його проведення є підвищення загального рівня правової культури, виховання у громадян поваги до закону і прав людини, вдосконалення правової освіти населення.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права» від 31 серпня 2016 р. № 627-р, який був започаткований Координаційною радою молодих юристів у 2008 році, в Центрі правової інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка з 5 по 11 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права проведено ряд заходів.

Для користувачів бібліотеки, працівники Центру підготували книжково-ілюстративну виставку «Правові новинки — 2016», тематичний перегляд «Торгівля людьми — сучасний прояв рабства», правовий куточок «Запобігання і протидія корупції» та ін.
Відбулися інформаційно-правова година в режимі «Запит-відповідь» за участю спеціалістів Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області, Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги державного нотаріуса, студентів юридичної клініки Чернігівського технологічного університету та ін., година правових знань «Твої права та обов’язки» за участю спеціаліста Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області.

Співпрацюючи з ГО «MART» спільно були проведені наступні заходи: «Жива бібліотека», круглий стіл «Чи є школа середовищем вільним від насильства?», захід був присвячений Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства». В рамках XIII Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA пройшов показ документальних фільмів з обговоренням.

Відкриття Мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права», яка приурочена Міжнародному Дню захисту прав людини. Протягом тижня учні першої загальноосвітньої школи проводили екскурсії по виставці.
Тиждень права пройшов цікаво, змістовно і, головне, засвідчив небайдужість до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки, бібліотека отримала нових користувачів.
Додано: 13-Груд-16 19:28

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: