Городня. Відбулися читання до 185-річчя від дня народження відомого етнографа Степана Носа

Цікавий захід - носівські читання приурочені до 185-річчя від дня народження Степана Носа був проведений 6 травня 2014 року в приміщенні Городнянського історико-краєзнавчого музею спільними зусиллями працівників музею та центральної бібліотеки.
Розпочався захід доповіддю Ю.А.Русанова, кандидата історичних наук, доцента, завідуючого кафедрою етнології та краєзнавчо-туристичної роботи Чернігівського національного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка.

Потім ведуча носівських читань, завідуюча історико-краєзнавчим музеєм, заслужений працівник культури України О.Г. Смаль надала слово бібліографу-краєзнавцю центральної бібліотеки В.П.Ільяс, яка розповіла про життєвий шлях С.Д.Носа, його зв'язок з Городнею.

Адже в нашому місті відомий етнограф, письменник і фольклорист прожив останні 10 років свого життя, працював на посаді повітового лікаря, помер в Городні і тут похований.

Далі учитель історії Городнянської районної гімназії В.Ф.Лепень ознайомив присутніх із дослідницькою роботою про Степана Носа, підготовленою колишньою ученицею гімназії Т.Кислухою (науковий керівник – О.М.Полякова).

Із презентацією щойно виданої книги нині покійного городнянського краєзнавця і журналіста І.П.Дудка «Збирач скарбів народних Степан Ніс» виступила завідуюча відділом обслуговування центральної бібліотеки Л.С.Детина.

Вона розповіла про автора книги, її тематичне наповнення та фотографічний матеріал, а також подякувала за допомогу у виданні книги міському голові А.І.Богдану, підприємцю І.А.Надточію та Чернігівській науковій універсальній обласній бібліотеці ім.В.Г.Короленка. З цікавістю слухали присутні уривок вміщеного в книзі оригіналу оповідання С.Носа «Хуртовина».

Син І.П.Дудка Олександр Дудко доповнив виступи розповіддю про батька та його дослідницьку роботу по збору інформації про С.Д.Носа і її публікацію в періодичних виданнях.

Далі всі ознайомилися з розгорнутою бібліотечною книжковою виставкою «Ґроно таланту Степана Носа» і безпосередньо з самою новою книгою «Збирач скарбів народних Степан Ніс». Закінчилися носівські читання урочистим покладанням квітів до могили С.Носа. Тут був прочитаний вірш самодіяльного поета Ю.П.Суходола, присвячений ювілейний даті етнографа і фольклориста С.Д.Носа. На останок підсумок проведеного заходу зробила начальник відділу культури і туризму РДА О.Є.Биховець.

Н.Чередниченко,
провідний бібліотекар Городнянської ЦБ


Додано: 07-Трав-14 16:16

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: