Городнянці відзначили 100-річчя від дня народження А.І.Кацнельсона

1 січня 2014 року вся громадськість Чернігівщини відзначили 100-річчя від дня народження А.І.Кацнельсона – українського поета, перекладача, літератора, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата літературних премій.
З цієї нагоди в м.Городні Чернігівської області 3 січня відбулося відкриття пам’ятного знаку Абраму Кацнельсону. Адже поет є уродженцем саме нашого міста, увесь час підтримував зв’язки із земляками, пам’ятав і любив свою «маленьку батьківщину»:

І знов мені згадалися сьогодні
Далекі дні моїх дитячих літ,
Зелені тихі вулички Городні,
Що вперше вивели мене у світ.
Городню – рідний свій куточок
Ніде забути я не міг.
Можливо, кращий то рядок
В поезії всіх літ моїх.


Відкрили пам’ятний знак де виступили голова РДА М.Ф.Силенко, голова районної ради Г.Г.Примак та міський голова А.І.Богдан. Виступив також редактор міськрайонної газети «Новини Городнянщини» Л.М.Якубенко.

Потім урочистості продовжилися в центральній в центральній бібліотеці, де відбувся поетичний вернісаж «Ода рідним місцям». На заході звучали спогади про Абрама Ісаковича та виступили про творчість поета гостей: О.Г.Смаль, О.Є.Биховець, Л.М.Якубенка, А.І. Богдана, В.Д.Борщ.

Учні школи та бібліотечні працівники читали різножанрові поезії А.Кацнельсона. Присутні насправді пересвідчилися, що витончені, класичні за формою вірші поета вражають бездоганно чистою лексикою та шляхетним ліризмом. Самодіяльний поет М.П.Хмеленок прочитав поезії А.Кацнельсона у власному перекладі на російську мову.

Також звучали пісні про Городнянщину у виконанні квартету «Росинка» та ансамблю народної пісні «Забава». До уваги присутніх була розгорнута книжкова виставка «Зернини із доріг життя».Додано: 03-Січ-14 17:51

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: