Городнянщина відсвяткувала 75-річчя від дня народження свого земляка-поета Петра Пиниці

Кожна місцевість України має свої літературні таланти, якими пишаються земляки. На нашій Городнянщині серед інших імен – поет Петро Іванович Пиниця.
Він був не самодіяльним, а професійним поетом, вихованцем літературного інституту ім. М. Горького, людиною незвичайного яскравого життя і складної долі. Ось деякі цікаві факти із біографії П. Пиниці: служив на одному із перших атомних підводних човнів, був на двох комсомольських будівництвах, успішно знімався у фільмах, автор двох збірок, працював у геологорозвідці, на буровій станції на Крайній Півночі…, а ще підірване здоров’я і величезний талант.

Саме про все це 5 листопада, у день 75-річчя від дня народження П.Пиниці, йшла мова на вечорі пам’яті поета у читальному залі центральної бібліотеки. Окрім цікавих біографічних відомостей звучали, звичайно, різнопланові і задушевні вірші Петра Івановича, пісні на його слова у виконанні В. Бендрика, В. Пилипенка, ансамблю народної пісні «Забава», а також пісні про наше місто інших городянських авторів у виконанні ансамблю «Ветеран» та гурту «Городняночка». На вечорі виступили заступник голови РДА О.І. Верхуша, редактор газети «Новини Городнянщини» Л.М. Якубенко, директор історико-краєзнавчого музею, О.Г. Смаль. Закінчився вечір переглядом фільму про П. Пиницю, знятого ще за життя поета.

Активну участь у проведенні заходу взяли працівники та підопічні Городнянського територіального центру соціального обслуговування.
Особлива подяка центру завідуючій відділенням Л.В. Петлай.

За поданням відділу культури і туризму
Додано: 13-Лис-14 20:25

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: