Механізми формування державної політики у сфері захисту прав національних меншин обговорили на семінарі у м. Києві

Механізми формування державної політики у сфері захисту прав національних меншин обговорили на семінарі у м. Києві
7-8 листопада 2017 року в м. Києві Міністерством культури України із залученням технічної допомоги і інформаційного обміну Європейської комісії, організовано семінар на тему «Державна політика у сфері захисту прав національних меншин, співпраця органів влади із неурядовими організаціями».
У заході взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, зокрема, Міністерства освіти і науки, Національної поліції, Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності, а також обласних державних адміністрацій, до компетенції яких віднесено виконання завдань, пов’язаних із реалізацією державної етнонаціональної політики. До роботи у семінарі також були залучені міжнародні експерти із Німеччини, Румунії та Хорватії.
На думку директора Департаменту у справах релігій та національностей Андрія Юраша, «констатований з боку керівництва Міністерства культури України підхід передбачає, що очікування суспільства треба виправдовувати. З цієї установки й випливає орієнтованість на продукування важливих ініціатив, посилення об’єктивного рівня відповідальності, а також перехід на новий рівень роботи: від механічного виконання обов’язків до творчого співдіяння з організаціями національних спільнот. Задля досягнення очікуваного максимального результату потрібне, чітке усвідомлення мети: що і як робити, аби національні меншини відчували себе повністю вільно і комфортно в українському суспільному середовищі».
Європейські експерти поділилися своїм досвідом щодо законодавчого врегулювання питань забезпечення прав національних меншин; стандартів, кращих практик та інституційних спроможностей щодо забезпечення рівності і недискримінації; вирішення питань забезпечення інтеграції представників ромського населення на державному та місцевому рівнях у країнах-членах ЄС.
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина розповіла про виклики та позитивні зрушення у сфері забезпечення прав національних меншин з точки зору обох сторін – влади та неурядових організацій.
Про досвід, перспективи співпраці та очікування розповіли під час виступів представники громадських організацій, зокрема: Ради національностей України, Асамблеї національностей України, Асоціації національно-культурних об’єднань України, Інтернаціонального Союзу, Конгресу національних громад України, та представники центральних органів виконавчої влади.
Свої досягнення у сфері забезпечення прав національних меншин на місцевому рівні мали змогу презентувати також і представники обласних державних адміністрацій.
Додано: 10-Лис-17 09:37

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: