Родина Шевченків презентували книжки нові «Спіраль» та «До волі!», а також фотоальбом «Ічнянщина»

Цвіт чернігівської журналістики, громадські діячі, шанувальники фотомистецтва, ветерани національно-визвольних змагань початку 90-х зібралися на Шевченка, 9 щоби зустрітися із двома талановитими Шевченками – паном Віталієм та чарівною Богданою.
Віталій Шевченко представив журналістам свої книги: «Спіраль» (автобіографічна повість) та «До волі!» (фотохроніка народження Руху). Богдана Шевченко презентувала фотоальбом «Ічнянщина» (з 4-х книг).

Займатися фотографією я розпочала років чотири назад, - розповіла Богдана про початок свого творчого захоплення, - коли проходив фестиваль історичної реконструкції «Терра Героїка». Я тоді взяла свій маленький фотоапарат, бігала, знімала цих лицарів, їхні поєдинки. Через деякий час, на день народження, батьки подарували мені якісну професійну фотокамеру, через деякий час з’явилася книга «Подорож на війну», у якій було надруковано понад 100 моїх фотографій.

Сама то я вже киянка, але частенько буваю в Ічні у бабусі. Цей край мене просто причарував. Розпочали зйомки ми влітку минулого року, вставали годині о 5-й і виїздили. А потім по приїзді додому години до третьої ночі підписували ці фотороботи, щоби не забутися. У цьому допомагав мені тато, брат, мама – адже така робота, погодьтеся, досить важка для 15-літньої дівчини.

З виданням фотоальбомів допоміг Центр громадських ініціатив «Інформаційне суспільство», який у подальшому безплатно передав це видання про історію, пам’ятки та туристські об’єкти Ічнянщини місцевим радам, бібліотекам, школам району, вчителям і краєзнавцям, бібліотекам області, а також, з метою пропагування Ічнянщини, – народним депутатам України, урядовцям, громадським діячам, журналістам з центральних ЗМІ. Всього приблизно 400 комплектів.

У найближчих планах Богдани Шевченко – підготовка авторської виставки художніх фото «Мальовнича Ічнянщина» з подальшою передачею виставкових робіт районному будинку культури, або районній бібліотеці. Є наміри підготувати також окреме сувенірне видання про Качанівку.

Чернігівці щиро позаздрили ічнянцям, які отримали такі розкішні видання, тому звернулися з пропозицією до Богдани попрацювати над альбомом «Чернігівщина».

Наступний представлений фотоальбом авторства Віталія Шевченка «До волі!» (видавництво «Гнозис», Київ, 2009 р.) унікальний своєю документальністю. У жанрі репортажу майже похвилинно задокументовані миттєвості установчого з’їзду Народного Руху України того далекого вже 1989 року. На одній із світлин можна побачити делегатів з Чернігівщини – Левко Лук’яненко, Валерій Сарана, Олександр Котенко (на жаль вже покійний), В’ячеслав Логин.

У несподіваній для себе ролі автора химерного за формою твору – повісті «Спіраль» (видавництво «Факт», 2009), постав екс-голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко. У творі відомі в усьому світі трагічні події обросли несподіваними подробицями. Люди реальні. Факти – теж почерпнуті з документів, а не вигадані автором. В основу повісті покладено терористичні атаки на вежі-Близнюки у США 11 вересня 2001 року та запуск у жовтні того ж року бойової ракети в пасажирський літак, яким летів автор…

Не обійшлося і без питань з політичним підтекстом, пов’язаних з попередньою професійною діяльністю пана Віталія. Присутніх журналістів цікавило, як він розцінює процес формування нового складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

На що екс-голова відповів, що персоналій не коментує, а от у який спосіб відбуваються призначення – викликає велике занепокоєння: порушення закону, процедури, зрештою положення про саму Нацраду. Теперішня влада створює ситуацію, коли наступна влада матиме всі законні підстави визнати ці рішення нелегітимними.

Пані Оксана, дружина і мама, а також редактор видань Віталія і Богдани, щедро почастувала присутніх соковитими черешнями.

За традицією кожен із гостей щось знайшов для себе на книжкових полицях «Інтермеццо». Віталій Шевченко – «Загибель Батурина» чернігівського дослідника Сергія Павленка, а Богдана – фотоальбом переможців Міжнародного фотоконкурсу газети «День-2009.

Представлені книги можна придбати у книжковому відділі КМЦ «Інтермеццо».

ШЕВЧЕНКО Богдана Віталіївна
Народилася 24 січня 1995 р. в родині журналістів та літераторів. Навчається в гімназії №117 ім. Лесі Українки м. Києва; 2010 року закінчила 9 класів.

2007 року видала авторський фотоальбом «Подорож на війну» (Київ, «Гнозіс»).

2008 року була учасницею колективної виставки художнього фото у м. Кам’янці-Подільському.

У 2008–2009 рр. – художній редактор кількох книжок, що вийшли друком у київських видавництвах «Факт» і «Гнозіс». 2009 р. – співавтор фотоальбому «Тлінне й вічне».

Більшість художніх фото, опублікованих та публічно представлених, Богдана Шевченко виконала на Ічнянщині, де постійно буває у вільний від навчання час (зокрема, в Ічні, Парафіївці, Качанівці та ін.).

У найближчих планах Богдани Шевченко – підготовка авторської виставки художніх фото «Мальовнича Ічнянщина» з подальшою передачею виставкових робіт районному будинку культури або районній бібліотеці. Є наміри підготувати також окреме сувенірне видання про Качанівку.

ШЕВЧЕНКО Віталій Федорович
Народний депутат України в парламенті 2, 3 та 4 скликань;

у 2005–2009 рр. – голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Першим оприлюднив таємні матеріали про Чорнобильську катастрофу, які передруковувалися в багатьох українських та зарубіжних виданнях.

З 1989 р. В.Шевченко активно займається громадською діяльністю як активіст Руху та правозахисних організацій Київщини. Один з ініціаторів зародження фермерства в Україні, сподвижник низки всеукраїнських громадських медіа-ініціатив. Член Правління Української Народної Партії.

У 1990-94 рр. – депутат та керівник демократичної опозиції в Київській обласній раді. Тричі обирався до Верховної Ради України (1994–2006 рр.) – від Фастівського округу Київщини та за списками Руху і Блоку В.Ющенка. У парламенті був координатором депутатської франкції Руху, секретарем Комітету з питань свободи слова та інформації, засновником і керівником депутатських об’єднань “Чорнобиль”, “Європейський вибір”, “Київщина”. Автор близько 20 ухвалених законів, переважно з питань інформаційної політики та діяльності ЗМІ. Найпримітніші законодавчі здобутки – закон про Суспільне телерадіомовлення в Україні, Концепція роздержавлення ЗМІ, проект Виборчого кодексу (перша спроба в Україні) тощо.

У Національній раді з телерадіомовлення – з 2002 р. (спершу заступник голови, а після повторного обрання в квітні 2005 р. – голова цього конституційного органу). Голова Оргкомітету Міжнародного дитячого, молодіжного фестивалю аудіовізуальних мистецтв і голова однойменного фонду «Кришталеві джерела». Голова Центру громадських ініціатив “Інформаційне суспільство”.

КМЦ "Інтермеццо"
Додано: 02-Лип-10 01:12

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: