У бібліотеці Короленка відбувся семінар-практикум "Впровадження УДК у практику роботи публічних бібліотек"

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 177 від 22 березня 2017 року бібліотеки України припиняють використовувати Бібліотечно-бібліографічну класифікацію та переходять до впровадження Універсальної десяткової класифікації, яку застосовують у понад 130-ти країнах світу. Перехід на УДК у багатьох бібліотечних працівників викликає велику кількість запитань щодо пересистематизації фондів і каталогів, розміщення фондів у вільному доступі тощо. З метою напрацювання теоретичного та практичного досвіду в роботі з УДК 31 жовтня у читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбувся семінар-практикум "Впровадження УДК у практику роботи публічних бібліотек".
Із вступним словом до учасників семінару звернулася модератор заходу, завідувачка науково-методичного відділу Вікторія Миколаївна Примак, яка наголосила, що семінар проходитиме у двох площинах – теоретичній і практичній, та висловила надію, що кожен з учасників отримає від навчання максимум користі.
Директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Михайлівна Аліференко привітала учасників семінару і зауважила, що хоча позиції бібліотек району в умовах децентралізації доволі слабкі, проте заклади мають працювати якісно, повсякчас бути для громад важливими і незамінними. Фахівці Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, як методичного центру, зі свого боку, постійно допомагають при виникненні складних питань.
Про краєзнавчо-довідковий бібліографічний апарат сучасної бібліотеки розповіла завідувачка відділу краєзнавства Ірина Яківна Каганова. Вона зазначила, що успіх краєзнавчої роботи бібліотек залежить від добре організованого довідково-бібліографічного апарату, від наявності зведеної краєзнавчої картотеки, головне призначення якої у різнобічному та повному відображенні інформації про рідний край.
Юрій Михайлович Самойленко, головний бібліотекар редакційно-видавничого сектору науково-методичного відділу, розповів про підготовку до видання друкованої продукції бібліотеки, назвав основні види помилок, на які варто звертати увагу в процесі редагування та наголосив на необхідності чіткого дотримання стандартизованих вимог під час роботи з виданнями.
Огляд публікацій з фахових видань з питань УДК провела Оксана Миколаївна Плаунова, головний бібліотекар відділу наукової інформації та бібліографії. Вона назвала основні сайти (Книжкової палати України, Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського), на яких можна знайти нормативні та методичні матеріали щодо впровадження УДК, проаналізувала публікації у фахових періодичних виданнях.
Олеся Віталіївна Величко, завідувачка відділу формування фондів та каталогізування розповіла про організацію та бібліотечну обробку фондів, ведення каталогів (за УДК) у публічних бібліотеках.
Про вимоги та правила збереження фондів, їх списання у сучасних умовах говорила завідувач відділу зберігання бібліотечних фондів Галина Костянтинівна Мамчур.
Завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії Ольга Іванівна Іваненко поділилася з присутніми інформацією про інформаційно-бібліографічну роботу публічних бібліотек, запропонувала впроваджувати цікаві форми роботи, співпрацювати з владою та школою.
У другій частині семінару відбувалися практичні заняття в групах, де учасники, під керівництвом Олесі Віталіївни Величко та Ольги Іванівни Іваненко, втілювали здобуті теоретичні знання, на практиці знайомилися з особливостями шифрування літератури за УДК.
Семінар пройшов продуктивно, учасники здобули корисну інформацію та отримали компетентні консультації фахівців.

За додатковою інформацією звертатися:
Текст – Ольга Шурубенко, бібліотекар науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
Фото – Анастасія Полончак, бібліотекар відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
Тел. (0462) 77-45-44
Додано: 02-Лис-18 15:15

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: