У Городні відкрилися виставки «Великому Кобзареві - 200» та «Т.Шевченко і Чернігівщина»

У читальному залі центральної бібліотеки городянці та гості міста можуть ознайомитися з циклом книжкових виставок: «Великому Кобзареві - 200», «Т.Шевченко і Чернігівщина».
Але окрасою експозиції є виставка вишиванок «Великий Кобзар на полотні», де представлені вишиті портрети Т.Г.Шевченка та старовині рушники, зібрані бібліотекарями в нашому районі.

Для виставки вишиванок бібліотечний працівник с.Ільмівки вишила «Кобзар» 1840 року та текст «Заповіту». Бібліотекар с.Солонівки вишила бісером ілюстрації до творів Т.Шевченка. Окрасою виставки є великий портрет із колекції Лідії Соболь з с.Хрипівки. Роботи А. Дохлик та її доньки Т.Александрової теж вишиті бісером.

Тут представлений також рушник із с. Смичина на якому вишиті поетичні слова Великого Кобзаря. Привертають увагу і вишиті рушники минулого століття, виконані А.Сластьон (с.Політрудня), Г.Масловою (с. Деревини) та О.Грищенко (с.Гніздище)
На книжковій виставці «Т.Г. Шевченко і Чернігівщина» у розділі «Т.Г. Шевченко на Городнянщині» окрім краєзнавчих матеріалів за темою представлені твори про Кобзаря відомих поетів - України городнянців, а також робота учениці Городнянської ЗОШ №2 Тетяни Шапетко «Літературна шевченкіана Городнянщини», де висвітлений вплив Кобзаря на творчість письменників – земляків. Науковий керівник роботи – учитель ЗОШ № 2 Я.С.Желдак.

Протягом березня у читальному залі бібліотеки будуть виставлені збірки «Кобзар» Т.Г.Шевченка різних років видання на різних мовах. Найстарішим є видання 1969 року, найновіше датоване 2004 роком.

Запрошуємо відвідати бібліотеку і ознайомитись з цими виданнями на перегляд літератури «Городня читає Кобзар».

Додано: 07-Бер-14 15:35

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: