В Чернігові відбувся XVII міський конкурс «Читаюча родина-2019»

В обласній бібліотеці для дітей пройшов XVII міський конкурс «Читаюча родина-2019». На конкурс подали заявки 25 родин із шкіл міста, тема домашнього творчого завдання – «Моє родинне дерево». На розсуд журі конкурсу були представлені цілі дослідження кожного роду, роботи зачаровують любов’ю до своєї родини, вражають історії з життя предків, які бережливо зберігаються в сім’ях. Фіналістами конкурсу стали 7 родин: родина Кириченко (ЗОШ №29), родина Стародуб (ЗОШ №20), родина Замерлових (ліцей №22), родина Тимченків (ЗОШ №33), родина Шпітонцевих (ЗОШ №21), родина Костючок (ЗОШ №5), родина Рубан (ЗОШ №28).

Яна Замерлова у своїй творчій роботі написала: «У мені тече українська кров, а крапельки цієї крові зібралися з різних куточків України». Родина Стародуб назвала свою сім’ю островом мудрості і взаємовиручки, де діти знають свій родовід. Родина Кириченків яскраво оформила своє родове дерево, і зрозуміло, що діти Степан і Лідуся живуть у великій, щасливій сім’ї. А Владислава Шпітонцева з великою любов’ю розповіла про своїх прабабусь, про свій маленький світ, в якому все зрозуміле і дороге. Родина Тимченків нагадала, що в українських родинах було обов’язковим знати свій рід до сьомого коліна, бо пам’ять про предків була природньою потребою для дитини. Роздуми про походження свого прізвища представила родина Рубан, а донька Мілена створила казку про свою чарівну сім’ю . Родина Костючок вважає святим обов’язком не розгубити, а зберегти і передати майбутнім поколінням сімейні традиції свого роду.

Усі родини-фіналісти цікаво презентували свої сім’ї у творчому конкурсі «Мудра книга і сім’я – все в житті здолаю я». Талановитими ростуть діти у родинах – пишуть вірші, танцюють, декламують, займаються спортом, щасливі, бо мають великі і дружні сім’ї. Змагалися родини у знанні української і світової літератури, у міні-конкурсі знавців української мови, пройшли краєзнавчий інтернет-квест «Мій край – частинка України». Найбільше балів у конкурсі набрали родини – Рубан (I місце); Шпітонцевих (II місце); Стародуб ( III місце).

Свято-конкурс «Читаюча родина» уже вкотре показав наскільки важливою у житті кожного є родина, рід і той ланцюжок пам’яті, який єднає покоління. Адже, саме міцна родина здатна зрощувати плоди любові і злагоди, що є запорукою розквіту міцної, успішної, багатої держави – України.
Додано: 25-Лют-19 14:16

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: