Відбудеться відкриття виставки до 90-річчя від дня народження знаного майстра музичних інструментів Олександра Микитовича Шльончика

27 квітня о 12 годині в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбудеться відкриття виставки з промовистою назвою “Майстер”. Вона присвячена 90-річчю від дня народження знаного майстра музичних інструментів, музиканта Олександра Микитовича Шльончика (1921–2008).
О.М. Шльончик народився в Чернігові у родині робітника. Воював, відбудовував рідне місто. Понад тридцять років життя віддав Чернігівській фабриці музичних інструментів, де повною мірою розкрився його талант. Він не лише виготовляв різноманітні музичні інструменти, але й конструював їх. Олександр Микитович – автор родини кувиць із самостійною підстройкою, родин дерев’яних окарин, сопілок, ансамблів ріжків, очеретин, суремок, бандури для підлітків, самоучителя гри на бандурі. Він доклав свої знання і майстерність до виготовлення і вдосконалення музичних інструментів народів Прибалтики, комі, молдаван, білорусів тощо. Виведеною ним формулою, що дає можливість виготовляти сопілки будь-якого музичного строю, і нині користуються майстри. Його бандура-прима (1965) та концертні цимбали (1967) удостоєні золотих медалей Виставки досягнень народного господарства СРСР. О.М. Шльончик – автор понад 10 раціоналізаторських пропозицій, лауреат багатьох міжнародних, всесоюзних і республіканських фестивалів, народний майстер України і Молдови.

На виставці представлені люб’язно надані удовою Майстра фотографії з родинного архіву, документи, нагороди, робочі інструменти і, звичайно, музичні інструменти, виготовлені О.М. Шльончиком. Вони репрезентують увесь спектр творчої діяльності Олександра Микитовича: струнні, духові, ударні, самозвучащі. Особливий інтерес для ілюстрації творчого процесу становлять незакінчені зразки. Загалом понад 60 експонатів доволі повно висвітлюють багатогранну діяльність нашого відомого земляка.

Виставка працюватиме до 1 липня.

Людмила Линюк
Додано: 22-Квіт-11 20:00

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: