Відбулась зустріч із Народним художником України, учасником Великої Вітчизняної війни Анатолієм Никифоровичем ШКУРКО

6 травня з нагоди 65-річчя Великої Перемоги в Чернігівському обласному художньому музеї відбулась зустріч із Народним художником України Анатолієм Никифоровичем ШКУРКО.
Учасник Великої Вітчизняної війни, один з небагатьох чернігівців, що залишив свій автограф на стінах рейхстагу, Анатолій Никифорович ще й досі продовжує плідно працювати.
На зустріч прийшло чимало молоді, друзів та шанувальників мистецтва великого Майстра пензля.

«Анатолій Шкурко це не просто ім’я, це класик художнього мистецтва, яким пишається Чернігівщина», - зі словам вдячності промовив начальник головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації Сергій МОЙСІЄНКО та від імені голови чернігівської обласної державної адміністрації Володимира ХОМЕНКА вручив Почесну грамоту художнику-фронтовику.

Майже піввіку шанувальники образотворчого мистецтва мають можливість зустрічатися з творами Народного художника України. Анатолій Никифорович належить до генерації художників, які прийшли в мистецтво через суворі роки Великої Вітчизняної війни.

Спогади про ті нелегкі та героїчні часи, про життєвий шлях, про товаришів-побратимів розповідав пан ШКУРКО усім присутнім на зустрічі.

Народився Анатолій Никифорович ШКУРКО 29 жовтня 1924 в селі Смолин на Чернігівщині. Мріючи з дитинства стати художником, одразу після закінчення школи Анатолій вступає до Харківського художнього училища. Але завершити навчання завадила війна.

Анатолій Шкурко розпочав свій солдатський шлях із древнього Любеча і дійшов бійцем 111-го стрілецького полку 1-го Білоруського фронту до Берліна. У 1951 році закінчив Ленінградський інститут живопису, скульптури та архітектури ім. І.Ю.Рєпіна, де його педагогами з фаху були видатні художники Р.Френц, Д.Ольховський, І.Сорокін.

Анатолій Никифорович Шкурко – пройшов нелегкий життєвий шлях, де були радощі, і труднощі. Але, незважаючи на перешкоди, художник упевнено йшов до своєї мети завдяки своєму оптимістичному мистецтву, наполегливій праці і по праву посідає помітне місце серед знаних майстрів українського образотворчого мистецтва.

Колектив головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації бажає Анатолію Никифоровичу в першу чергу міцного здоров'я та нових робіт, які завжди чекають всі чернігівці.

Олександр Майшев,
головне управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації

фото автора

Додано: 07-Трав-10 14:35

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: