Вікіфлешмоб до 11-річчя Української Вікіпедії

Вікіпедія - це найбільша онлайнова енциклопедія, яку може редагувати кожен.
31 січня в читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г.Короленка відбувся семінар:
«Вікіфлешмоб до 11-річчя Української Вікіпедії» та вікі- вишкіл для всіх бажаючих. Захід провів відомий чернігівський вікіпедист Приходько Микола. Патрульний з 2013 року, член «Вікімедіа Україна» з 2012 року.
В своєму вступному слові він зазначив,що громадська організація «Вікімедіа Україна» утворена в 2009 р. Вона сприяє розвитку Вікіпедії — вільної енциклопедії, флагманського проекту Фонду Вікімедіа та інших проектів цього Фонду через розвиток спільноти редакторів, звільнення знань, співпрацю з партнерами.

ГО «Вікімедіа Україна» має статус регіонального відділення Фонду Вікімедіа в Україні та вирішує такі основні задачі:
• популяризація ідеї роботи у вільних проектах «Фонду Вікімедіа», у тому числі залучення науковців і фахівців;
• вирішення правових питань, отримання роз'яснень про публікацію матеріалів під вільними ліцензіями;
• допомога іншим організаціям у поширенні і використанні матеріалів проектів «Фонду Вікімедіа»;
• організація конференцій і семінарів;
• публікація вибраних матеріалів проектів «Фонду Вікімедіа»;
• встановлення партнерських відносин з музеями, бібліотеками, навчальними закладами, видавництвами, Інтернет-провайдерами, пошуковими системами, творчими спілками, засобами масової інформації та іншими організаціями, які розділяють цілі «Фонду Вікімедіа» або можуть допомогти в їхній реалізації;
• встановлення партнерських відносин із платіжними системами для полегшення участі громадян України у кампанії збору пожертв на підтримку працездатності проектів «Фонду Вікімедіа».

Патрульний наголосив: «Наша місія — надати кожному можливість вільно створювати інформацію і знання, обмінюватися і мати доступ до них».
Він закликав користувачів Інтернету долучитися до розбудови української Вікіпедії, створювати нові статті. Семінар із редагування Вікіпедії продовжився в комп’ютерному класі. Найактивніші учасники акції отримали пам’ятні сувеніри українській Вікіпедії.

Додано: 04-Лют-15 18:21

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: