Всеукраїнська Естафета Єднання

Участь у заходах, присвячених старту Всеукраїнської «Естафети Єднання», що відбулась першого грудня 2018 року у місті Фастів Київської області, взяли участь представники громадського об’єднання «Кримська громада» (керівник – Світлана Кузіна).
У Фастові були закладені капсули із землею у фундамент монументу Соборності України. Є там і чернігівська земля, яку привезла делегація з області у складі представників ГО «Кримська громада». Своїми враженнями від поїздки поділилася координатор згаданої організації Світлана Кузіна. Вона зазначила, що не було б відчуття повного єднання всієї України без землі з окупованого півострова, яку привіз Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
1 грудня 2018 року виповнилося 100 років з дня підписання на залізничній станції Фастів Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, а 22 січня 2019 року – 100-річчя його проголошення.
Рівно 100 років тому, морозного та засніженого дня, 1 грудня 1918 року у невеличкому вагончику на залізничній станції «Фастів» представники Директорії Української Народної Республіки: Володимир Винниченко, Панас Андрієвський, Федір Швець, отаман Українських Республіканських військ Симон Петлюра, а також представники Ради Державних Секретарів Західно-Української Народної Республіки Льонгін Цегельський та Дмитро Левицький підписали Передвступний договір про Злуку українських земель.
Українці з різних сторін Збруча, століттями розділені по різних державах, вирішили бути разом!
І це бажання вони ще раз підтвердили вже 22 січня 1919 року, коли на Софійській площі у Києві урочисто проголосили Акту Злуки УНР і ЗУНР в одну державу!
Додано: 04-Груд-18 10:48

Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
Підписка:1
Код *: